background img
banner

  Lekcje w oczyszczalni ścieków

  14 lat temu przez

  Dzieci od najmłodszych lat powinny mieć wpajany szacunek do ekologii. Jednym ze sposobów edukowania najmniejszych członków społeczeństwa są lekcje przyrody w terenie. Dzięki takiej metodzie łatwo zaszczepić im odpowiednie nawyki już od małego, jak należy traktować najbliższe otoczenie.

  Przykładem może być  świętowanie każdego roku 22 kwietnia Dnia Ziemi, kiedy to odwoływane są zajęcia w szkołach, by wspólnie dzieci mogły posprzątać naszą kochaną planetę. Jak wiadomo przekonać młodą osobę nie jest trudno, dlatego nauka poprzez praktykę daje najlepsze efekty. Niektóre szkoły organizują specjalne wycieczki , by uczniowie mogli na własne oczy zobaczyć jak wyglądają i funkcjonują oczyszczalnie ścieków. Na początku jednak nauczyciele wprowadzają stopniowo poprzez lekcje, gdzie przedstawiają znaczenie wody dla przyrody oraz wpływ jaki ma dla życia człowieka, zwierząt i roślin. Zanieczyszczanie środowiska  oraz skutki jakie za sobą niesie to temat, którego nie można pominąć, omawiając ekologiczne zagadnienia.

  Ważne jest omówienie, w jaki sposób można zmniejszyć nadmierne zużycie wody. Celem zajęć w terenie jest zapoznanie ze sposobami oczyszczania wody oraz budową i pracą poszczególnych rodzajów oczyszczalni ścieków. Dzięki takiej wycieczce dzieci dowiadują się jak wygląda cały cykl oczyszczania wody, począwszy od filtrowania, następnie oczyszczania w dany sposób. W specjalnych zbiornikach wodnych można zaobserwować proces oczyszczania za pomocą odpowiednich bakterii. Zajęcia w oczyszczalni ścieków przybliżają temat ochrony środowiska oraz jak wiele zależy od nas samych jak w przyszłości będzie wyglądać nasza matka Ziemia.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *