background img
banner

  Jaki blat do mebli kuchennych

  13 lat temu przez

  Wyposażając kuchnię mamy na myśli meble kuchenne, niezbędne sprzęty agd, pojemniczki, sztućce, garnki itp. Blat kuchenny jest również bardzo ważnym elementem o którym należy pamiętać urządzając kuchnię. Materiał z którego będzie wykonany musi być odpowiednio dobrany do potrzeb szczególnie pani domu, ale także pozostałych użytkowników domu. Na rynku znajdziemy oferty blatów szklanych, drewnianych, stalowych, granitowych, kwarcowych czy też marmurowych.

  Obecnie modne są blaty szklane, jednak skierowane są one do osób które rzadko korzystają intensywnie z kuchni albo posiadają duża powierzchnie z kilkoma blatami, gdzie każdy przeznaczony jest do innych celów. Niektóre firmy produkujące meble kuchenne w Warszawie posiadają w ofercie specjalne propozycje zestawów blatów z różnych materiałów. Drewniane blaty wykonywane są z twardego drewna drzew liściastych, aby były jak najbardziej wytrzymałe. Naturalne oleje z niektórych drzew impregnują blat oraz zabezpieczają przed wnikaniem wilgoci czy też powstawaniu plam na powierzchni roboczej. Blaty wykonywane z drewna są bardzo eleganckie, jednak należy umiejętnie o nie dbać. Kolejnym materiałem z  którego można wykonać blat kuchenny jest stal. W nowoczesnych aranżacjach kuchennych można je często spotkać. Ciekawą propozycja jest wspawanie zlewu w blat, co daje gwarancje spójności formy oraz umożliwia praktyczne użytkowanie. Najbardziej popularnymi materiałami na blaty kuchenne są granit i kwarc. Granit może wybierać z wysokim połyskiem, bądź też matowy. Natomiast blat kwarcowy jest to zmielony granit, a jego wygląd uzależniony jest od wielkości drobinek. Jest on bardziej wtrzymały niż granit. Jednak warto wybrać kwarc, ponieważ jest odporniejszy na wchłanianie różnego rodzaju substancji, które mogą pozostawić na nim ślad.

  Przy wyborze dobrego blatu kuchennego nie można kierować się jedynie jego estetycznym wyglądem, natomiast głównie jego praktycznym zastosowaniem oraz indywidualnymi potrzebami użytkowników.

  Kategoria artykułu:
  Handel

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *