background img
banner

  Urządzamy ergonomiczną kuchnię

  8 lat temu przez

  Kuchnia to jedno z tych pomieszczeń w domu, w których spędzamy łącznie największą ilość czasu. Dlatego też musi być ona urządzona nie tyle ładnie, co przede wszystkim funkcjonalnie. Jakich rozwiązań meblowych użyć, aby nasza kuchnia była w pełni przystosowana do codziennego użytku?

  Organizery kuchenne

  Kuchnia w naszym domu powinna być dopasowana do naszych potrzeb, mieć odpowiedni, ergonomiczny układ oraz zapewniać jak największą przestrzeń roboczą. Przede wszystkim należy zadbać o funkcjonalne rozmieszczenie wszelkich naczyń, garnków i innych sprzętów niezbędnych podczas gotowania w kuchni http://sklepstolarza.pl/kategoria/4/ELEMENTY+SZAF+KUCHENNYCH.html . Pomogą w tym organizery kuchenne, dzięki którym rozmieszczenie sztućców, przypraw czy naczyń nie będzie stanowiło żadnego problemu.

  Ważnymi elementami każdej kuchni są również szuflady. Najlepszym rozwiązaniem w tym zakresie będą szuflady z pełnym wysuwem oraz amortyzacją zamykania. Taki sprzęt wyposażony jest zazwyczaj w różnego rodzaju podziałki, wkłady, zawieszki czy wszelkiego rodzaju segregatory, które w znaczny sposób ułatwiają utrzymanie w szufladach porządku.

  Ociekarki do naczyń i kosze kargo

  Oczywiście, nie można zapomnieć o takich ważnych urządzeniach, jak ociekarki do naczyń czy też kosze kargo. O ile każdy chyba wie, do czego służą ociekarki do naczyń, to kosze kargo mogą już nie być tak łatwe do rozszyfrowania. Mówiąc w skrócie, są to kuchenne rozwiązania konstrukcyjne wykonane z niewielkiej średnicy drutu, powlekane zazwyczaj chromem lub specjalną farbą. Kosze kargo poruszają się na specjalnie zamontowanych prowadnicach, co pozwala na ich łatwe wysuwanie i chowanie w szafkach. Używane są one głównie do przechowywania sprzętów kuchennych o większych gabarytach. Kosze kargo są niezwykle funkcjonalne oraz dają o wiele większą przestrzeń użytkową niż tradycyjne szuflady meblowe.

  Artykuł powstał przy współpracy z http://sklepstolarza.pl/

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród · Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *