background img
banner

  Jak zorganizować miejsce na szafę w małym mieszkaniu?

  10 lat temu przez

  Urządzenie małego mieszkania jest nie lada wyzwaniem. Musimy umieścić w nim sporo mebli, w których umieścimy jeszcze więcej drobiazgów. Szafa jest meblem absolutnie niezbędnym, który bez wątpienia musi się znaleźć w każdym mieszkaniu (a nawet pokoju!). Warto zastanowić się, w jakim miejscu ją umieścić tak, aby zajmowała jak najmniejszą powierzchnię. Podpowiadamy Wam, jak to zrobić!

  1. Na początku dokładnie przeanalizujmy układ naszego mieszkania. Warto wziąć pod uwagę wszystkie wnęki, skosy i miejsca, w których potencjalnie mogłaby się znaleźć szafa. Musi się ona znaleźć w takim miejscu, w którym zwyczajnie nie będzie przeszkadzać. Najlepsza byłaby oczywiście wnęka, w której po prostu ustawimy szafę, nie ograniczając niepotrzebnie przestrzeni.
  2. 3Dobrym miejscem na ustawienie szafy jest oczywiście przedpokój. Jeśli w naszym mieszkaniu znajduje się nieco szerszy przedpokój – możemy w nim spokojnie ustawić wysoką szafę z rozsuwanymi drzwiami, które dodatkowo pozwolą zaoszczędzić miejsce. W przypadku wąskiego i długiego pokoju lepiej zrezygnować z ustawiania szafy i postawić na zamontowanie półek u góry lub wstawienie chociaż małej komody.
  3. Szafa wydaje się być niezbędna w sypialni czy pokoju – wówczas szybko i bez trudno możemy z niej wyjąć potrzebne ubrania. Jeśli zdecydujemy się na postawienie jej w sypialni, możemy pokusić się o stworzenie mini-garderoby. Wystarczy zamówić szafę narożną na wymiar i ustawić ją w rogu sypialni – dzięki temu w pełni wykorzystamy miejsce i zyskamy sporą szafę, w której pomieścimy wszystkie nasze ubrania.
  4. Koniecznie umieśćmy szafę w pokoju dziecka lub nastolatka. Ważne jest, aby nasze dzieci miały pod ręką swoją garderobę i uczyły się same o nią dbać. W tym wypadku szafa zazwyczaj nie musi być specjalnie duża. Możemy ozdobić ją jeszcze kolorowymi drzwiami lub gałkami – najmłodszym z pewnością się spodoba.
  5. Pamiętajmy, że szafa może stanowić piękny dodatek do naszego mieszkania. Nie musimy kojarzyć jej z topornym i mało estetycznym dodatkiem z PRL-u. Dzisiaj szafy – zarówno te dostępne w sklepach, jak i robione na wymiar – mają swój urok i świetnie komponują się z wnętrzem.

  Homeinvest.pl

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *