background img
banner

  Aranżacja sypialni marzeń

  8 lat temu przez

  Sypialnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jest to miejsce rzadko odwiedzane w ciągu dnia, natomiast niezwykle ważne dla każdego z domowników. Ze względu na rolę, jaką odgrywa sypialnia w naszych domach warto odpowiednio zaaranżować wnętrze tak, by móc w pełni odpocząć i zregenerować swoje siły.

  łóżko, poduszki, okno, aranżacja, sypialniaCiepłe przyjemne barwy

  Na aranżację sypialni warto poświęcić więcej czasu. Miejsce, które kojarzy się nam z odpoczynkiem, powinniśmy urządzić zgodnie z własnymi upodobaniami i potrzebami. Na samym początku warto jest wybrać główne barwy, które będą gościły w naszej sypialni. Powinny być to barwy ciepłe i miękkie, które działają uspakajająco. W otoczeniu przyjaznych kolorów zarówno sen, jak i krótka drzemka będzie bardzo regenerująca.

  Właściwe oświetlenie

  Sypialnia to specyficzne pomieszczenie, dlatego też wybierając oświetlenie do tego pokoju należy wybrać odpowiedni rodzaj światła, ponieważ spełnia ono rolę użytkową i estetyczną. Warto zadbać o klasyczne oświetlenie górne oraz wzbogacić je dodatkowym oświetleniem bocznym – lampkami nocnymi lub kinkietami. Należy jednak zwrócić uwagę na to, by światło miało barwę ciepłą. Można w łatwy sposób ją nadać poprzeć papierowe lub materiałowe abażury.

  Pamiętaj! Ze względu na rażące światło w sypialni należy unikać żarówek halogenowych.

  sypialnia, zasłony, aranżacja, łóżko, oświetlenieWygodne i funkcjonalne łóżko

  Pierwszym i zarazem najważniejszym elementem wyposażenia sypialni jest wygodne łóżko. Przy zakupie tego mebla, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych rzeczy takich jak wysokość czy dobór odpowiedniego stelaża. Sama rama łóżka powinna być funkcjonalna, warto wybrać taką, która posiada szufladę na pościel. Wówczas możemy zaoszczędzić dużo miejsca w komodach czy też szafie. Najważniejszy jednak jest dobór odpowiedniego materaca. Powinien on w zupełności odpowiadać naszym potrzebom, ma on bowiem wpływ na jakość naszego odpoczynku.

  Szafy i komody

  W sypialni bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej przestrzeni. Zbyt duża ilość niepotrzebnych mebli i przedmiotów może wpłynąć niekorzystnie na jakość naszego wypoczynku. Dlatego warto zadbać o odpowiednie miejsce, by móc schować wszystkie niezbędne rzeczy. W tym przypadku doskonale sprawdzą się komody i szafy.

  Czy wiesz, że… Hitem aranżacyjnym jest montaż szaf przesuwnych. Są one bardzo funkcjonalne i mają bardzo atrakcyjny wygląd.

  Aranżacja sypialni powinna być przeprowadzona zgodnie z upodobaniami i potrzebami mieszkańców. Niemniej jednak, warto mieć na uwadze praktyczne wykorzystanie niektórych mebli. Warto poszukać inspiracji w profesjonalnych salonach i sklepach meblowych http://www.mebleikar.pl/163-meble-do-sypialni, aby móc stworzyć prawdziwą sypialnię marzeń.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Poradniki

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *