background img
banner

  Jak optycznie powiększyć pokój?

  10 lat temu przez

  Z pewnością większość z nas nie raz zmagało się z urządzaniem małego pomieszczenia. Pokoje w naszych mieszkaniach często są filigranowe, wąskie lub po prostu nieustawne. Ciężko urządzić je wedle pomysłów ukazywanych w różnych czasopismach i magazynach, gdyż tamte po prostu przeznaczone do mieszkań i pomieszczeń o sporych powierzchniach. W poniższym artykule podpowiemy Wam, jak optycznie powiększyć pokój: niektóre sposoby naprawdę mogą zdziałać cuda!

  4

  1. Sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia jest wiele. Niektóre z nich wymagają większego nakładu pracy i większego budżetu, inne wykonamy szybko i łatwo, bez brania kredytu. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć i jakie zmiany jesteśmy gotowi wprowadzić. Efekt może okazać się zaskakujący! Odpowiedni dobór kolorów czy światła pozwoli nam „operować” długością ścian i wielkością pomieszczenia.
  2. Kluczową kwestią jest światło. Nie od dziś wiadomo, że wprowadzenie go do pomieszczenia może sporo zdziałać. Duża ilość światła sprawi, że pomieszczenie wyda się jasne i przytulne. Im jaśniejszy pokój, tym sprawi wrażenie większego. Jeśli mamy taką możliwość – możemy powiększyć okna, które zapewnią większy dostęp naturalnego światła. Zrezygnujmy z ciężkich i ciemnych rolet lub zasłon. Na ich miejsce zawieśmy firanki z tiulu i zasłony z tafty lub nylonu, który możemy fantazyjnie upiąć.
  3. Skoro im jaśniej – tym lepiej, to warto zainwestować w lampy. Wybierzmy lampy stojące, najlepiej długie i proste. Najlepszym rozwiązaniem będą lampy z jasnymi kloszami lub takie, które w ogóle ich nie posiadają. W małym pomieszczeniu każde źródło światła jest na wagę złota – nie warto z niego rezygnować. Świetnie sprawdzą się także lustra, które wystarczy ustawić w odpowiednim miejscu, aby tworzyły wrażenie głębi. Dodatkowo lustro w ozdobnej ramie stanie się pięknym elementem dekoracyjnym, które pasuje do każdego domu.
  4. Kolor jest w stanie zdziałać cuda. W małych pokojach powinniśmy zwracać szczególną uwagę na kolory ścian. Najbardziej sprawdzą się tutaj jasne i pastelowe kolory: kremowe, beżowe czy pudrowe, które nie tylko sprawią, że pokój wyda się większy, ale także nadadzą mu bardzo klasycznego i eleganckiego charakteru. Unikajmy ciemnych i bardzo intensywnych kolorów, ponieważ dodatkowo pomniejszą przestrzeń. Ostatecznie możemy pomalować jedną ze ścian na ciemniejszy kolor, co sprawi, że optycznie nieco ją oddalimy.
  5. Pamiętajmy o minimalizmie i prostocie. Postawmy na mniejszą ilość dodatków i unikajmy zbędnych sprzętów i mebli, które zabiorą tylko cenne miejsce. Wybierzmy mebli i tkaniny o prostych wzorach i deseniach, aby zachować ład i porządek. Unikajmy wrażenia chaosu – im mniej dodatków, tym lepsze wrażenie!

  Przy współpracy http://www.janpul.pl/

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *