background img
banner

  Jak powinien ubrać się motocyklista przed podróżą?

  12 lat temu przez

  Motocykl to marzenie każdego mężczyzny. Często zainteresowanie to rozpoczyna się całkiem niepozornie, zazwyczaj od jednej przejażdżki z kumplem. Pierwsza wyprawa motorem powoduje, iż jego kupno zostaje w niedługim okresie czasu priorytetem.
  Zazwyczaj kierowcy pojazdów jednośladowych wliczają się w grono osób, którzy lubią ryzyko oraz są uzależnieni od adrenaliny. To główny czynnik, według którego dochodzi do ponad 350 wypadków z udziałem motocyklistów rocznie, a jest to niemal 1/3 wszystkich kolizji drogowych w naszym kraju. Właściciele motorów powinni przed każdą, nawet niedaleką wycieczką wyposażyć się w odzież dla motocyklistów. Akcesoria mające na celu ochronę motocyklistów przed potencjalnymi obrażeniami można opisywać w nieskończoność, jednak niektórym warto poświęcić więcej uwagi, ponieważ mogą one stanowić decydującą ochronę podczas wypadku.

  Główną ochroną motocyklistów są kaski dla motocyklistów, a w tej grupie można wyróżnić takie jak kaski szczękowe, czyli kaski z mechanizmem pozwalającym na korzystanie z niego zarówno w formie otwartej jak i zamkniętej. Oprócz tego warto by pod każdym kaskiem motocyklowym znajdowały się kominiarki motocyklowe, które zakładane są w celu utrzymania czystego kasku. Następnym kluczowym elementem ubioru motocyklisty, mającym na celu jego ochronę jest jest jego strój. Na nogach motocyklisty powinny się znajdować buty motocyklowe, a wśród nich możemy wyróżnić buty enduro, czyli odpowiednik butów z grubszą podeszwą. Ochronę oczu motocyklisty najczęściej stanowią okulary dla motocyklistów po to, aby drobinki kurzu podczas jazdy nie wpadały do nich. Ponadto należy pamiętać o takich rzeczach jak np.: rękawice dla motocyklistów czy pasy nerkowe. Skompletowanie wszystkich elementów stroju dla motocyklistów jest dość dużym wydatkiem jednak musimy pamiętać, że jest to najczęściej inwestycja w nasze życie i nie należy patrzeć na koszta, gdy chodzi o własne zdrowie.

  Motocykl możemy zaopatrzyć w akcesoria, które będziemy mogli wykorzystać nie tylko do zwiększenia komfortu jazdy, lecz spowodują, że nasz motor nabierze atrakcyjniejszego wyglądu. Do takich akcesoriów możemy zaliczyć: błotniki motocyklowe, chroniące pasażera, bądź samego motocyklistę przed lecącymi spod kół kamyczkami. Każdy motor może również zostać wyposażony w dodatkowe gadżety mające ułatwić jazdę oraz zwiększyć objętość transportowanych przez motocyklistę bagaży. Dodatkowe części dla motocyklistów można znaleźć w większości punktów powiązanych z motocyklami, jednak najbogatszą ofertę posiada Sklep Macna zajmujący się sprzedażą kurtek motocyklowych. Kurtki te mają wiele funkcji dzięki których można je dowolnie regulować oraz ocieplać. Podobnie jak przy samym ubiorze, twórcy motocyklów produkują wiele użytecznych akcesoriów, z których możemy skorzystać w celu uniknięcia zarysowań. Jednym z podstawowych elementów, które można zamontować przy swoim motocyklu są osłony motocyklowe, które nawet w razie wypadku amortyzują nasz upadek oraz motocykl od ziemi.

  Każdy sklep motocyklowy powinien być w stanie zaproponować klientowi większość dodatków strzegących powierzchnię ciała motocyklisty podczas ewentualnego wypadku. Należy pamiętać aby w miarę możliwości korzystać z usług sprawdzonych i znanych produktów jak na przykład kaski AGV, gdyż słyną one z najwyższej jakości i trwałości. Jeśli chodzi o same dwuślady to wydaje się, że powinny być zaopatrzone w wszelkiego rodzaju narzędzia dla motocyklistów, mających na celu zabezpieczenie pasażera przed spadnięciem z siedzenia.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *