background img
banner

  Dlaczego Lean Management?

  11 lat temu przez
  szkolenia, biznes

  Lean Management to japońska koncepcja zarządzania, która w ciągu ostatnich kilku lat gównie ze względu na wszechobecny kryzys zyskała na popularności. Na czym polega i jakie są jej zalety?

  Koncepcja znana również jako Lean Production, Lean Six Sigma oraz Lean Sigma. Jej wdrożenie umożliwia dostarczenie klientowi wymaganej przez niego wartości przy możliwie najniższych kosztach oraz najniższych zasobach. Jest to stan idealny do którego dąży praktycznie każdy przedsiębiorca. Swoją ogromną popularność koncepcja Lean Management zyskała w dobie kryzysu, jednak znana była dużo wcześniej.

  Jak to się zaczęło? Historia Lean Management.

  Po raz pierwszy tą właśnie technikę zastosował japoński koncern Toyota. Lean Management stało się idealnym rozwiązaniem na zaistniałe w przedsiębiorstwie problemy. Ze względu na niewystarczające zasoby wydajność pracy w firmie znacznie spadła. Idąc za ciosem zarządcy Toyoty zdecydowali się ograniczyć kapitał ludzki, zmniejszyć powierzchnię pracy, obniżyć nakłady inwestycyjne oraz skrócić czas pracy. Była to jedyna rozsądna decyzja w zaistniałej sytuacji, która pozwoliła koncernowi utrzymać się na rynku.

  Czym więc jest Lean Management?

  Jednym z rozwiązań, które może zastosować zarząd firmy w kryzysowej sytuacji. Ponadto, koncepcja ta może, a nawet powinna zostać wdrożona w przedsiębiorstwie, które ma się całkiem dobrze. Dzięki optymalizacji kosztów i zysków oraz analizie procesu produkcji jesteśmy w stanie zniwelować koszty zbędne oraz każdego rodzaju „rozrzutność”. Dotyczy to zarówno czasu, nakładów pracy czy materiałów.

  Szkolenia Lean

  Aby umiejętnie wdrażać tego typu rozwiązania w swojej firmie konieczne jest wsparcie profesjonalistów. Wśród sprawdzonych i doświadczonych szkoleniowców zdecydowanie znajduje się Akademia LeanPrassion. Ze względu na wieloletnią praktykę oraz pracę z największymi markami na rynku doradcy LeanPassion posiedli dużą wiedzę, którą umiejętnie mogą wykorzystać także w Państwa firmie.

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *