background img
banner

  Technologia LED – energooszczędne źródło światła

  8 lat temu przez

  LED to technologia oparta na małych diodach emitujących światło, która cieszy się coraz większą popularnością. Jest to uwarunkowane faktem, iż źródła światła oparte na diodach LED są obecnie najbardziej energooszczędnymi produktami oświetleniowymi. Dzięki temu mają zastosowanie zarówno w instalacjach przemysłowych, światła samochodowych, telebimach reklamowych i muzeach, jak i w oświetleniu domowym.

  Technologia LED

  Działanie technologii LED opiera się na diodach emitujących światło. To półprzewodnikowe urządzenia zamieniające energię elektryczną w światło bazujące na elektroluminescencji. W porównaniu do tradycyjnych technologii oświetleniowych, jest to technologia znacznie trwalsza. Co więcej, oświetlenie LED wytwarza przyjazne i zdrowe dla oczu światło i bardzo dobrze odzwierciedla barwy otoczenia. Z kolei dzięki ciekawemu wzornictwu opraw, może stanowić także element dekoracyjny i być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

  Produkty LED: http://www.emi-led.pl/12-technologia-led

  Żarówki LED

  Żarówki LED to rozwiązania, które wypiera tradycyjne źródła światła. Produkty te zapewniają bardzo jasne światło, a przy tym pobierają niewielką ilość prądu. Należy również zaznaczyć, iż nie zawierają szkodliwych dla środowiska substancji, posiadają znacznie większą żywotność, są bardziej odporne na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne, a także mają większy zakres fal w emitowanym świetle widzialnym. Mają także bardzo szerokie spektrum zastosowanie – równie dobrze sprawdzają się jako element oświetlenia domowego, zewnętrznego czy użytku publicznego. Mogą pełnić rolę świtała głównego, pomocniczego lub dekoracyjnego.

  Żarówki LED: http://www.emi-led.pl/15-zarowki-led

  Profesjonalny sklep z oświetleniem http://www.emi-led.pl

  Kategoria artykułu:
  Przemysł

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *