background img
banner

  Jak dobrze umeblować swój salon

  12 lat temu przez

  Salon w dzisiejszych czasach stanowi bardzo istotne pomieszczenie w każdym domu czy mieszkaniu. Dziś bowiem salon przeistacza się często w sypialnie bądź pokój gościnny, tak więc coraz więcej spędzanego czasu w domu spędzamy właśnie w salonie. Dlatego też przywiązujemy coraz większą uwagę do wystroju tego pokoju, czasami nawet więcej czasu poświęcamy na jego projektowanie, niż sypialni czy kuchni.

  Wybór mebli do salonu jest na tyle istotny, że przede wszystkim skupiamy się tylko na tym. Nic w tym dziwnego, gdyż wygoda w pokoju dziennym musi być naprawdę duża, gdyż często zdarza się nam po ciężkim dniu w pracy zasnąć na kanapie przed telewizorem, bądź czytając gazetę, ważne jest wówczas, aby meble wypoczynkowe w naszym salonie spełniały wszelkie standardy odnośnie wygody. Dziś często się zdarza, że zamiast dobierać meble pod kolorystykę pomieszczenie, dziś dobieramy kolorystykę ścian do mebli. O wiele ważniejszym problemem w salonie stało się umeblowania. Najczęściej niezleżenie od wielkości pomieszczenia wybiera się komplety 2+1 gdzie mamy 2 fotele oraz sofę, która często służy również jako wersalka do spania np. dla przyjezdnych gości.

  Zarówno fotele jak i sofy niestety dziś są „w cenie” jednak musimy pamiętać o tym, że decydując się na dobre jakościowo np. meble skórzane możemy śmiało mówić tu o inwestycji na lata, dzięki czemu analizując koszta wyjdzie nam to na korzyść, gdyż bardziej opłaca się raz kupić, a dobrze niż kupować systematycznie załóżmy co 2 lata, tylko dlatego, że np. tapicerka bądź konstrukcja mebli zawiodła.

  Osobiście jeśli dojdę do etapu umeblowania mojego salonu z pewnością zdecyduję się na droższe meble pokryte kilkuletnia gwarancją o wysokiej jakości materiałów z jakich zostały wykonane, aby w przyszłości uniknąć przykrych incydentów.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *