background img
banner

  Gdańsk i jego atrakcje

  13 lat temu przez

  Odkąd tylko pamiętam mój ojciec był wielkim podróżnikiem. Opowiadał mi o wielu miejscach na całym świecie, które zwiedził jeszcze za młodu. Także dziś w każde wakacje zabiera w coraz to ciekawsze miejsca i próbuje zaszczepić we mnie tę miłość do podróżowania. Muszę przyznać, że w końcu mu się udało. A wszystko to za sprawą ostatniego wyjazdu, który będę pamiętał do końca życia.

  Naszym miejscem docelowym był Gdańsk. Choć z początku byłem dość sceptycznie nastawiony do tego miejsca, twierdząc, że nie ma tam nic godnego odwiedzin, zaraz po przybyciu na miejsce zmuszony byłem zmienić zdanie. Miejsce to jest tak bogate w historię, że dosłownie bije ona w nas zewsząd dookoła. Spacerując samymi uliczkami warto odwiedzić tzw. Długi Targ, który jest swoistym miejscem reprezentacyjnym miasta. Idąc wzdłuż niej zobaczymy takie historyczne zabytki jak Ratusz, pocztę czy Dom Ferberów z 1560r i Lwi Zamek pamiętające czasy renesansu. Targ ten jest jednym z ulubionych miejsc spotkań turystów.

  Kolejnym szczególnym miejscem mieszczącym się w tym mieście jest tutejsze ZOO, które stanowi największy tego typu obiekt w Polsce. Obiekt ten swoje początki miał jeszcze w roku 1953 kiedy to inicjatywa utworzenia ogrodu zoologicznego na terenie miasta został bardzo gorąco poparta przez jego mieszkańców. Położony w Dolinie Leśnego Młyna obiekt zajmuje powierzchnię 136ha i gromadzi ok 1000 sztuk przeróżnych zwierząt, między innymi hipopotamy, foki, małpy czy zebry. Od zawsze faszynowałem się zwierzętami, tak więc miejsce to odwiedzałem kilka razy w czasie mojego pobytu.

  Każdy także wie, że miejsce to stanowi swoisty symbol początku takich haseł jak wolność czy solidarność. Wręcz obowiązkowym miejscem odwiedzin każdego turysty jest Stocznia Gdańska, gdzie to w roku 1980 miał miejsce wielki bunt robotników. Miejsce to jest znane nie tylko w Polsce, ale też na cały świat. Mnie także szczególnie ujęło, gdyż studiuję historię, a wydarzenia z tego roku w szczególności odcisnęły piętno na naszym kraju i nie tylko. Tak więc nie żałuję tych wszystkich wycieczek, na które ojciec mnie brał, gdyż w końcu poznałem jak piękne miejsca mamy w naszym kraju.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *