background img
banner

  Dlaczego warto wybrać Internet LTE?

  11 lat temu przez

  Long Term Evolution – znany głównie ze skrótu LTE, to technologia przesyłania danych, która diametralnie zwiększyła prędkość i obniżyła koszty przesyłania danych. LTE zastąpił technologie UMTS/3G. Polska była pierwszym europejskim krajem w którym wdrożono technologię LTE na paśmie 1800MHz z prędkością do 150Mbps. Czy warto skorzystać z technologii LTE domowym zaciszu?

  Dlaczego warto wybrać Internet LTENa co dzień korzystamy z wielu urządzeń mobilnych – laptopów, netbooków, smartfonów, tabletów – w każdym z nich niezbędny jest dostęp do Internetu. LTE oferuje nam ekspresowy przesył danych. Możemy bez problemu oglądać filmy online, grać w gry internetowe, rozmawiać ze znajomymi przez Skype, pobierać duże pliki, a to wszytko bez zakłóceń, problemów i zerwanych połączeń internetowych. Bez wątpienia technologię LTE można nazwać przełomem w mobilnym internecie.

   

  Jakie urządzenia są niezbędne, aby korzystać z technologii LTE?

  Do korzystania z mobilnej technologii LTE potrzebny jest modem, który obsługuje tę technologię. Jeżeli chcemy używać sieci LTE na kilku komputerach, wówczas lepiej zapatrzeć się w router z wbudowanym modemem LTE. Taką technologię oferują routery LANCOM LTE, które pozwalają na dostęp do mobilnych połączeń szerokopasmowych, na częstotliwościach pasm 800, 1800, 2600 MHz oraz standardów komórkowych 2G, 3G oraz 4G. W teorii szacuje się, iż LTE osiąga prędkość 300 Mbps przy pobieraniu oraz 75 Mbps przy wysyłaniu, jednakże na chwilę obecną i aktualne warunki, przepustowość Internetu LTE wynosi do 100 Mbps przy pobieraniu oraz do 50 Mbps przy wysyłaniu.

   

  Szczegółowe informacje na temat technologii LTE, opartej na strukturze LANCOM, dostępne są na stronie internetowej http://contica.pl/.

  Przypisane tagi:
  ·
  Kategoria artykułu:
  Informatyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *