background img
banner

  Technologie stosowane w przemyśle

  9 lat temu przez

  Stosowanie w przemyśle maszyn opartych o nowoczesne technologie przyczyniło się do wzrostu zapotrzebowania na wykwalifikowanych specjalistów, uprawnionych do obsługi wybranych urządzeń. Tym samym powszechne stają się kursy i szkolenia przygotowujące profesjonalną kadrę pracowników posiadających wiedzę i umiejętności wymagane przy obsłudze specjalistycznych urządzeń.

  Kursy CAD

  Program CAD jest jednym z komputerowych systemów wspomagających projektowanie, a wykorzystywanych w procesach produkcji. W CAD wykorzystywane jest oprogramowanie umożliwiające tworzenie graficznych wizualizacji obiektów w formacie dwu- lub trójwymiarowym. Ponieważ technologia ta pozwala na szybkie wyliczenie i precyzyjne projektowanie przedmiotów o dowolnych kształtach, znajduje szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

  shutterstock_105108305Ze względu na możliwość wykonania szczegółowych obliczeń wszystkich parametrów i dokładnego zaprojektowania określonego przedmiotu, stosowanie technologii CAD przekłada się na jakość produktu. Jednocześnie trzeba zauważyć, że praca na stanowisku projektanta wymaga dobrej znajomości tej technologii i stosowanych programów, aby stworzyć projekt szczegółowo opisujący cechy konstrukcyjne przedmiotu.

  Szkolenie CAE

  Prace inżynierskie usprawniają również systemy CAE, w pewnym stopniu uzupełniające programy CAD. Dzięki Komputerowemu Wspomaganiu Prac Inżynierskich możliwa jest szczegółowa analiza projektów przedmiotów opracowanych za pomocą CAD. Analiza dokonywana przy użyciu CAE ma przede wszystkim wykazać właściwości wytrzymałościowe przedmiotu. Prace analityczne przeprowadzane są w oparciu o symulacje mające odzwierciedlać rzeczywiste użytkowanie przedmiotu.

  Osoba zainteresowania szkoleniami CAE nie tylko będzie miała okazję zapoznać się z samym systemem, ale będzie musiała wykazać się wiedzą z zakresu fizyki i geometrii http://www.szkolenia.innpuls.pl/oferta/szkolenia-techniczne-/.

  Kursy CNC Rzeszów

  Prace wykonywane przy użyciu obrabiarki sterowanej numerycznie są niejako końcowym etapem procesu produkcji. Przedmiot zaprojektowany za pomocą programu CAD i poddany testom symulacyjnym przy użyciu CAE, jest następnie dokładnie wykonywany dzięki zastosowaniu obrabiarki CNC. Zastosowanie tego typu specjalistycznych maszyn znacznie usprawnia proces produkcji, ale jednocześnie powoduje wzrost zapotrzebowania na wykwalifikowanych operatorów. W tym celu organizowane są specjalistyczne szkolenia CNC, w ramach których uczestnicy mogą zyskać niezbędną wiedzę i umiejętności.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *