background img
banner

  Co następuje po zakupie motocykla

  12 lat temu przez

  Początkujący motocykliści często nie zdają sobie sprawy, że zakup motocykla to dopiero początek wydatków związanych z tą pasją. Aby w pełni się cieszyć jazdą na motocyklu powinno się także zadbać o samego siebie. Chodzi oczywiście o zakup ubrania motocyklowego, którego jakość jest niemniej ważna niż samej maszyny. Wybór odpowiedniego sprzętu jednakże nie jest taki łatwy jak każdej innej części garderoby.

  Każdy motocyklista na samym początku powinien sobie zadać pytanie do czego tak właściwie potrzebny jest mu strój motocyklowy. Istnieją bowiem różne kombinezony jednoczęściowe lub dwuczęściowe, które często mogą się różnić właśnie przeznaczeniem. Jeśli drogi, po których będzie się podróżować to głównie miejskie ulice idealnym wyborem będzie odzież motocyklowa wykonana z materiałów tekstylnych. W popularnych skórach bowiem bardziej zaleca się jazdę na sportowych ścigaczach, kiedy to aerodynamika ma ogromne znaczenie. Tego typu ubrania świetnie się także będą spisywać do jazdy na cruiserach czy choperach.

  Kolejną niezmiernie ważna kwestią jaką należy wziąć pod uwagę jest kwota pieniędzy jaką planuje się wydać. O ile w przypadku skórzanych strojów wysoka jakość nie zawsze musi iść w parze z wysoką ceną, o tyle niestety w przypadku tekstyliów sprawa ma się znacznie gorzej. Tańsze odmiany będą się charakteryzować bardzo słabym „oddychaniem”, co szczególnie da się we znaki w gorących okresach letnich. Co więcej szwy wytrzymają sezon, maksymalnie dwa. Przy zakupie także powinno się zwrócić na to jakiej jakości są wszyte w nie ochraniacze motocyklowe, czyli tzw. protektory, o ile w ogóle w takowe ubranie będzie wyposażone.

  W sieci istnieje wiele sklepów motocyklowych, z których na pewno każdy powinien coś dla siebie wybrać. Zanim jednak podejmie się ostateczną decyzję warto jest przeszukać oferty kilku z nich, gdyż bardzo często ten sam produkt znacznie różni się ceną. Pozycje takie jak: sklep BMW, bądź Alpinestars to przykładowe strony, które powinien odwiedzić każdy motocyklista.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *