background img
banner

  UTH wśród najlepszych!

  7 lat temu przez

  W czerwcu bieżącego roku Tygodnik „Wprost” podał najnowszy ranking dotyczący szkolnictwa wyższego w naszym kraju. Jego wyniki są niezwykle optymistyczne dla Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

  MNiSW nie kłamie

  Jak podaje tygodnik „Wprost” (nr 22/2016) Uczelnia Techniczno-Handlowa z Warszawy zajęła pierwsze miejsce w woj. mazowieckim pod względem czasu potrzebnego do znalezienia swojej pierwszej pracy po zakończeniu studiów. Informacje przedstawione w rankingu zostały oparte na danych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

  Prawo i medycyna na pierwszy miejscu…znów

  Jak podaje tygodnik „Wprost” wśród najbardziej obleganych kierunków studiów w naszym kraju, wciąż brylują prawo oraz medycyna. W 2015 roku na jedno tylko miejsce na kierunkach lekarskich ubiegało się 27 kandydatów. Natomiast na studia o profilu prawniczym wybierało się ponad 22 tys. maturzystów. Takie studia oferuje obecnie blisko 30 uczelni w całej Polsce.

  Najlepsi w mazowieckim!

  Według danych MNiSW, absolwenci Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie znajdują swoją pierwszą pracę już w zaledwie półtora miesiąca po zakończeniu studiów. Jest to jeden z najlepszych wyników w naszym kraju. Absolwenci UTH po objęciu obowiązków służbowych otrzymują średnie wynagrodzenie w wysokości 3602 zł, co daje uczelni trzecie miejsce w województwie mazowieckim. To co bardzo ważne to to, że wśród absolwentów warszawskiej uczelni ryzyko bezrobocia jest po jej ukończeniu jest zdecydowanie niższe (8 proc.) od ogólnej stopy bezrobocia w województwie.

  Dlaczego?

  Dzieje się tak, ponieważ na dzisiejszym rynku pracy panuje deficyt na specjalistów o profilu technicznym. Pracodawcy wręcz zabijają się o każdego absolwenta, a niejednokrotnie zatrudniają młode osoby, które nadal studiują. Najlepsi studenci kierunków technicznych mogą liczyć na naprawdę intratne posady. Inżynierowie, informatycy, elektronicy to na pewno osoby, które nie powinny mieć żadnych problemów ze znalezieniem po studiach wymarzonej pracy. Dowodem tego jest ranking zaprezentowany przez tygodnik „Wprost” i przykład Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie. Jest to również niewątpliwie wynikiem obecnej sytuacji rynkowej, szybkim rozwojem automatyzacji procesów przemysłowych, a także nowych technologii, które co chwile pojawiają się na rynku. Mówiąc, nomen omen, wprost, kierunki techniczne są obecnie o wiele bardziej atrakcyjne i przyszłościowe niż kierunki humanistyczne, które nie zapewniają specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności tak poszukiwanych na obecnym rynku pracy.

  UTH

  UTH jest niepubliczną szkołą wyższą z ponad 24-letnim doświadczeniem, która realizuje i nieustannie rozwija ofertę dydaktyczną na kierunkach technicznych i społecznych, na poziomie licencjackim, inżynierskim i magisterskim oraz podyplomowym.

  Artykuł powstał przy współpracy z Uczelnią: http://www.uth.edu.pl/

  Przypisane tagi:
  · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.