background img
banner

  Rzeszów – inwestycje planowane w 2011 r.

  13 lat temu przez

  Rzeszów jest to stolica województwa podkarpackiego. Od dłuższego czasu można zaobserwować, że z miesiąca na miesiąc systematycznie poszerza swoje granice, aby zwiększyć swój potencjał wśród innych stolic województw. Jednak oprócz granic miasta liczą się także wszelkie obiekty w jakie miasto inwestuje pieniądze. Jak co roku, także teraz przygotowano listę inwestycji planowanych na rok 2011.

  Jako jedną z nich można wymienić Capital Towers, czyli budynek biurowo- handlowo- apartamentowy charakteryzujący się najwyższą klasą A. Jak sama nazwa wskazuje, w skład tego obiektu przede wszystkim będą wchodzić dwie wieże, z czego jedna po skończeniu, licząc 25 kondygnacji stanie się najwyższym budynkiem w Rzeszowie (ok. 80m). Przy nich staną też 4 mniejsze budynki. Część hotelowa razem z klubem fitness i SPA zajmie około 5000 m2.

  Tegoroczne inwestycje planowane obejmują również pełną przebudowę Dworca Głównego. Stary zostanie kompletnie wyburzony, a na jego miejscu prywatny inwestor postawi zupełnie nowy. W zamian za to będzie także mógł zrealizować przy nim część komercyjną obejmującą między innymi hotel. Cała budowa ma potrwać 2 lata.

  Inwestycje budowlane uwzględniają także sportowców, dla których planowana jest rozbudowa stadionu miejskiego, a konkretnie wschodniej trybuny mającej pomieścić 4710 widzów. Całość ma zostać wykonana w taki sposób, aby w przyszłości możliwa była dalsza rozbudowa obiektu. Kiedy jednak prace zostaną rozpoczęte nie wiadomo, gdyż w tej chwili klub Stal Rzeszów, który niegdyś był właścicielem stadionu, domaga się jego zwrotu od miasta.

  Ponadto zaplanowane także inne nowe inwestycje takie jak okrągła kładka dla pieszych przy ulicy Piłsudskiego i Grunwaldzkiej czy wielkopowierzchniowy kompleks handlowo-usługowy IKEA w Świlczy k. Rzeszowa. Wszystkie plany również umacniają pozycję miasta Rzeszów na tle innych i świadczą o tym, że władze dbają o jego wizerunek i swoich mieszkańców.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *