background img
banner

  Rośnie zainteresowanie 1% procentem

  12 lat temu przez

  Bazując na wynikach przeprowadzonych przez Ministerstwo Finansów z radością można stwierdzić, że rośnie zainteresowanie przekazaniem 1% na rzecz wybranej przez siebie fundacji. Pomoc finansowa tą drogą, choć wydawać by się mogło nie niesie zbyt wiele, ogromna ilość „wolontariuszy” sprawia, że zebrane kwoty sięgają imponujących sum. Cieszy również fakt, że liczba osób skłonnych do podzielenia się podatkiem z roku na rok rośnie.

  fundacja oppZ zebranych informacji wynika, że spośród wszystkich osób uprawnionych, niemalże połowa, bo aż 43% ludności, a więc 11 mln Polaków, zdecydowało się na przekazanie 1 procenta na konto którejś z organizacji pożytku publicznego. Zebrana w ten sposób w 2011 roku kwota, w ogólnym rozrachunku wyniosła 457,5 mln zł, a więc o ponad 50 tys. więcej niż w roku poprzednim. Bez wątpienia była to nie mała pomoc, którą wykorzystała każda uwzględniona fundacja OPP.

  Organizacje Pożytku Publicznego dzięki rosnącej ilości gromadzonym środków są w stanie wspomagać coraz więcej ludzi. Ich liczba jest ogromna i pomimo tak dużej hojności nie zawsze udaje się pomóc każdemu. Dlatego też tym bardziej cieszy rosnące zainteresowanie 1% podatku, którego jednokrotne przekazanie przez osoby fizyczne według danych wynosiło średnio 41zł.

  Patrząc na dane statystyczne widać, że większość Polaków rozlicza się według tzw. skali. Pozostałą grupę natomiast stanowią obywatele z pozarolniczej działalności. Jednakże niezależnie od rodzaju rozliczenia podatkowego cały proces przebiega niezwykle łatwo. Wszystko ogranicza się jedynie do podania nazwy i KRS fundacji w odpowiednie pole.

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Comments to Rośnie zainteresowanie 1% procentem

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *