background img
banner

  Rodzaje wentylacji

  14 lat temu przez

  Wentylacja jedno z najpotrzebniejszych urządzeń w Naszych domach. Jednak jak wszyscy dobrze wiemy mamy kilka rodzaju wentylacji. Jedna z nich jest to wentylacja grawitacyjna inaczej znana jako grawitacja naturalna. W dawnych czasach była bardziej popularna niż dziś jednak nie oznacza to ze dziś nie jest ona stosowana.

  Wentylacja naturalna to nic innego jak ruch powietrza wywołany jakaś siłą. Tą siłą może być na przykład wiatr. W tego typu wentylacji ważna jest różnica gęstości powietrza ciepłego i ziemnego w pomieszczeniach. Powietrze przedostaje się do pomieszczenia przez szczeliny w oknach lub nawiewniki, a wydostaje się jako lżejsze przez kominy wentylacyjne. Dzieje się tak ponieważ, powietrze się nagrzewa co sprawia ze powietrze unosi się. Innym rodzajem wentylacji jest wentylacja mechaniczna.

  Wentylacja mechaniczna działa niezależnie od warunków atmosferycznych. Tu dużą role odgrywa wentylator. Który zapewnia nam świeże przefiltrowane powietrze które jest bardzo zdrowe dla Naszego organizmu. Zaletą wentylacji tego typu jest również brak konieczności otwierania okien co eliminuje przeciągi oraz hałas dobiegający  z ulicy. Wentylacja zapewnia nam również stuprocentowe odwilgocenie pomieszczeń co powoduje że występowanie pleśni staje się niemożliwe.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *