background img
banner

  Pożyczki gotówkowe bez BIK

  10 lat temu przez

  Warunkiem uzyskania pożyczki gotówkowej w niemal każdej instytucji finansowej jest zdolność kredytowa świadcząca o możliwości terminowej spłaty wyznaczonych rat. Pożyczkobiorcy, którzy otrzymali kredyt, a nie wywiązali się w terminie z nałożonych na nich zobowiązań, mają często trudności w uzyskaniu pomocy finansowej w bankach. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się instytucje pozabankowe, które nie zawsze weryfikują w BIK sytuację klientów.

  Pożyczki gotówkowe i kredytyPożyczki bez potwierdzenia zdolności kredytowej na podstawie danych zgromadzonych w Biurze Informacji Kredytowej są jedynym rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie uzyskać kredytu w banku, gdzie wymagania często są większe niż w instytucjach pozabankowch. Nie oznacza to jednak, że instytucje finansowe udzielające pożyczek nie zabezpieczają środków pieniężnych wypłacanych ubiegającym się o wsparcie klientom.

  Osoba ubiegająca się o pomoc finansową w instytucji pozabankowej jest zobligowana do złożenia wniosku, w którym nie tylko przedstawi swoje dane osobowe, ale również wykaże swoją sytuację finansową. Dostarczona dokumentacja jest bardzo szczegółowo analizowana przez doradcę finansowego, który podejmuje decyzję o przyznaniu wsparcia pieniężnego i określa zasady spłaty zaciągniętych zobowiązań. Na podstawie dokumentów określana jest wysokość możliwej do przyznania pożyczki oraz wysokość i terminy rat, które pożyczkobiorca będzie zobligowany do spłaty w określonym terminie.

  Warunki przyznania wsparcia finansowego są zawsze precyzyjnie określone, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji petent powinien dokładnie się nad nimi zastanowić, zwłaszcza że bardzo często pożyczka bez BIK zaciągana jest w celu spłaty już istniejących długów. Wprawdzie doradca finansowy ma obowiązek przygotować umowę korzystną tak dla klienta jak i instytucji, jednak może się zdarzyć, że pożyczkobiorca nie będzie w stanie uiścić należnych kwot w wykazanych terminach. W takich przypadkach należy natychmiast skontaktować się z instytucją pozabankową i właściwym doradcą finansowym, który zweryfikuje sytuację i zaproponuje nowe rozwiązania. Czasami jednak trzeba się liczyć, że wydłużenie terminu spłaty zaciągniętej pożyczki może powodować wzrost ustalonego oprocentowania.

  Instytucje pozabankowe udzielające kredytów bez BIK są pewną alternatywą dla osób, które, mimo już istniejących kredytów, potrzebują dodatkowego wsparcia finansowego. Korzystną opcją wydaje się w tym przypadku możliwość wcześniejszego pozyskania szczegółowych informacji na temat udzielanych pożyczek. Wypełnienie wniosku o pożyczkę nie jest wiążące, a analiza finansowa dokonana przez specjalistę może być pomocna w podjęciu decyzji pozwalającej na realną spłatę istniejących zobowiązań. Więcej informacji na ten temat można znaleźć https://www.proficredit.pl/wskazowki-i-porady/najcz-sciej-zadawane-pytania

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Comments to Pożyczki gotówkowe bez BIK

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *