background img
banner

  Nagły zastrzyk gotówki metodą na problemy firmy

  12 lat temu przez

  Jak powszechnie wiadomo prowadzenie firmy nie jest zadaniem łatwym i nawet największe korporacje czasem mają swoje gorsze dni. Krótkie, lecz nagłe niedobory finansowe mogą być przyczyną nie lada kłopotów, dlatego też warto jest wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Istnieje wiele metod rozwiązania tego typu problemów,  kiedy to potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki. Jednym z nich na pewno są tzw. karty obciążeniowe lub bardziej znanej kredytowe.

  Przykładowo karty Sygma Bank jest to przede wszystkim niezwykle wygodna forma zapłaty najczęściej używana przy zakupie różnego rodzaju materiałów biurowych czy administracyjnych. Uiszczenie zapłaty tym sposobem jest akceptowane przez coraz większą ilość sprzedawców. Jednakże aby korzystanie z karty było opłacalne należy pamiętać, że zaciągnięty dług trzeba będzie kiedyś spłacić, a najlepiej zrobić to zanim pożyczkodawca zacznie naliczać sobie niestety nie małe odsetki.

  Ile więc zwykle ma się czasu? Przeciętny tzw. okres bez-odsetkowy w instytucjach typu Sygma Banque z reguły zamyka się w lekko ponad 50 dniach od daty udzielenia pożyczki. W tym czasie szczególnie zaleca się uregulowanie zadłużenia, gdyż później banki najczęściej każą płacić nie rzadko aż 20% więcej w skali roku. Fakt ten skłania do głębokiego zastanowienia się i przeanalizowania aktualnej sytuacji firmy czy w zdąży ona podnieść się na nogi w okres tych 50 dni.

  Jeśli jednak pozycja w jakiej się znaleźliśmy nie jest aż tak tragiczna i wszelkie prognozy wskazują na to, że niewielki zastrzyk gotówki zdecydowanie wystarczy i pomoże zniwelować wszelkie problemy finansowe to być może warto spróbować. Decyzja ta powinna jednak być dobrze przemyślana nie tylko pod względem korzyści, ale także właśnie ewentualnych zagrożeń, aby z dużych kłopotów nie popaść w jeszcze większe.

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *