background img
banner

  Mity związane z soczewkami

  9 lat temu przez

  Soczewki są alternatywą do noszenia okularów. Można spotkać się wieloma opiniami związanymi z noszeniem szkieł kontaktowych. Niemniej jednak wiele osób na nie się nie decyduje ze względu na negatywne przekonanie o nich. Dlatego też, w artykule obalamy mity związane z noszeniem soczewek.

  W soczewkach widzi się gorzej

  tablica

  Zdanie to można usłyszeć u wielu osób, które nigdy nie nosiły soczewek. Otóż w rzeczywistości często bywa zupełnie odwrotnie. Dzięki temu, że soczewka przylega bezpośrednio do rogówki oka pole widzenia w dobrej jakości jest znacznie szersze niż w przypadku okularów. Jak wiadomo soczewka okularów jest ograniczona oprawkami, soczewka natomiast daje pełne pole widzenia.

  Zakładanie soczewek jest trudne i bolesne

  Zakładanie soczewek może sprawiać kłopoty, lecz tylko na początku. Faktem jest, że trzeba nauczyć się ich zakładania, lecz jest to tylko kwestia wprawy. Niemniej jednak informacja dotycząca tego, że zakładanie szkieł kontaktowych jest bolesne jest mitem. Nie jest możliwe sprawienie bólu w trakcie nakładania soczewki, ponieważ nie dotykamy palcem oka.

  Soczewki doprowadzają do częstych infekcji oka

  Sama soczewka nie jest w stanie spowodować żadnego stanu zapalnego lub zakażenia. Infekcje, które powstają wynikają najczęściej z drobnoustrojów. Te natomiast powstają w wyniku zanieczyszczeń na powierzchni soczewki. Wynikiem infekcji oka nie są soczewki, lecz brak utrzymania odpowiedniej higieny, lub niewłaściwe użytkowanie szkieł kontaktowych. Pamiętając o regularnych wymianach soczewek oraz stosowanie się do zasad higieny nie powinny doprowadzać do podrażnienia lub zainfekowania oka.

  Nosząc soczewki nie można mieć makijażu

  Mit ten, bardzo często zniechęca kobiety do skorzystania z soczewek. Zachowanie odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności pozwala na noszenie makijażu. Przed nałożeniem makijażu należy założyć soczewki, natomiast zmywając makijaż należy pamiętać o wcześniejszym ściągnięciu ich z oka.

  Mój wiek nie pozwala na noszenie soczewek

  Osoby bardzo często rezygnują z noszenia soczewek, ponieważ myślą, że są zbyt młode lub zbyt stare na takie rozwiązania. Takie osoby nie są świadome tego, że nie ma określonej granicy wiekowej na noszenie soczewek. Przeciwskazania, dotyczące szkieł kontaktowych nie dotyczą ani wieku ani od rodzaju soczewek. Dlatego też, warto sprawdzić u swojego okulisty czy możesz nosić szkła kontaktowe.

  Artykuł powstał na podstawie informacji znajdujących się na: http://www.soczewki.kontaktowe.com/

  Przypisane tagi:
  · · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *