background img
banner

  Jakie soczewki dla suchych oczu?

  8 lat temu przez

  Główną przyczyną, dla której osobowy z wadą wzroku decydują się zrezygnować z noszenia soczewek kontaktowych, jest pojawiające się uczucie suchości oczu. Przypadłość ta dotyka co najmniej połowy osób używających miękkich soczewek kontaktowych. Jednak można temu zapobiec.

  Zespół suchego oka

  Zespół suchego oka (ZSO) to przypadłość, która polega przede wszystkim na tym, że następuje zaburzenie w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego, co w efekcie prowadzi do niewystarczającego wydzielania łez, które nawilżają i oczyszczają nasze oczy.

  Zespół suchego oka zazwyczaj występuje u osób, które przejawiają ku temu pewne predyspozycje oraz u osób, które poprzez nieprawidłową higienę życia i pracy sami doprowadzają do zachorowania na ZSO. Poprawny film łzowy składa się z trzech warstw odpowiadających za prawidłowy stan oczu oraz dobry komfort widzenia.

  Najlepsze soczewki dla suchych oczu

  Aby uniknąć ZSO i w pełni cieszyć się z możliwości noszenia szkieł kontaktowych, warto używać profesjonalne soczewki silikonowo-hydrożelowe Alcon http://www.kontaktowe.pl/?products=product&prod_id=632, które są przeznaczone do noszenia w trybie dziennym. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii mają one wysoką tlenoprzepuszczalność.  Również soczewki PureVision http://www.kontaktowe.pl/?products=product&prod_id=553 doskonale uchronią wzrok przed zespołem suchych oczu oraz sprawdza się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia oraz spędzających dużo czasu przed ekranem komputera.

  Więcej na temat soczewek do suchych oczu można przeczytać pod tym adresem: http://www.kontaktowe.pl/blog/soczewki-kontaktowe-dla-suchych-oczu/

  Kategoria artykułu:
  Poradniki · Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *