background img
banner

  Łazienka

  13 lat temu przez

  Łazienka jest to pomieszczenie w domu, które wymaga odpowiedniej aranżacji ze względu na możliwość zalania wodą. Dlatego też powszechnie stosowanym rozwiązaniem jest wyłożenie podłogi i ścian płytkami. Zabieg ten sprawi również, że łazienka będzie ładna i estetyczna. Obecnie istnieje bardzo duży wybór materiałów do wykończenia tego pomieszczenia, a każdy jest od siebie ładniejszy.

  Jednym z tych materiałów jest granit. Jest to skała twarda i wytrzymała, więc nie musimy się obawiać, że popęka przy ewentualnym opuszczeniu jakiegoś przedmiotu. Oprócz tego jest wytrzymała na ścieranie, także przez długi czas utrzyma swoje piękno. Co ważne szczególnie w łazience, jest to materiał nienasiąkliwy. Posadzkę możemy wyłożyć płytkami matowymi, aby zapobiec nieszczęściu, natomiast wypolerowanych możemy użyć przy ścianach. Płytki te występują w wielu kolorach, przykładowo szarym, zielonym, a nawet czerwonym, także każdy znajdzie coś dla siebie.

  Kolejną skałą, z której produkuje się płytki łazienkowe jest marmur. Do jego zalet również można zaliczyć wytrzymałość i wyjątkowy efekt końcowy. Jest on trochę mniej odporny na ścieranie, jednakże raczej się nie wytrze pod naszymi stopami. Powierzchnię można wypolerować lub pozostawić matową. O ile granit można myć bez żadnych obaw, to w przypadku marmuru, należy robić to ostrożnie i z użyciem odpowiednich środków. Zawiera on wapień przez co jest podatny na działanie niektórych środków chemicznych. Wyjątkowym plusem płytek marmurowych jest ich cena w porównaniu z płytkami granitowymi. Do wyboru mamy między innymi kolor szary, czerwony czy zielony.

  Jeśli jednak chcemy się wyróżnić wśród tych dwóch bardzo popularnych kamieni, dobrym rozwiązaniem może być trawertyn. Materiał ten sam w sobie jest nieco porowaty i występuje w ciepłych barwach, więc na pewno nada naszej łazience przytulnej atmosfery. Ze względu na to, iż jest to materiał delikatny bardziej zaleca się używać go na ścianach, jednak dobrze wykonana posadzka również przetrzyma wiele lat, z których upływem nabierze szlachetności.

  Przy odpowiednim wyborze płytek należy brać pod uwagę wielkość naszej łazienki i to co planujemy w niej umieścić: wanna, prysznic, umywalka. Istnieje wiele gustownych elementów, które nadadzą pomieszczeniu jeszcze więcej estetyki. Wszelkie dekoracyjne półki, lampy, donice z pewnością uczynią naszą łazienkę jeszcze bardziej niepowtarzalną.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *