background img
banner

  Łazienka wykończona szkłem

  12 lat temu przez

  Korzystanie ze szklanych elementów podczas aranżacji łazienki jest dziś zjawiskiem powszechnym. Materiał ten najczęściej jest używany przy prysznicach, półkach czy oczywiście lustrach. Dzisiejsze osiągnięcia w jego produkcji sprawiają, że ze szkła tworzy się coraz bardziej wymyślne obiekty, które nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter, a przede wszystkim blask. Szkło barwione jeszcze bardziej urozmaica jego zastosowanie.

  Rozpoczynając pracę należy się zastanowić czy łazienka w końcowym efekcie ma się charakteryzować jasnymi, czystymi barwami za sprawą tradycyjnego szkła czy wręcz przeciwnie. Drugą możliwość daje zdobione szkło kolorowe, które zdecydowanie stanowi nieco bardziej współczesne rozwiązanie. Następnie warto przemyśleć samą ilość szkła w pomieszczeniu i zdecydować się jedynie na szklane akcenty, bądź znacznie większe elementy.

  Bezbarwne lub mleczne szkło sprawi, że wnętrze łazienki stanie się o wiele jaśniejsze za sprawą wpadającego przez okna światła. Taki efekt zniweluje nieco chłodne, neutralne barwy. Ostatnimi czasy jednak popularne stają się kolory chociażby czerwień, zieleń czy turkus. Nikt przecież nie powiedział, że łazienka musi być wyłącznie biała. Wanna czy umywalki wykończone w kolorze zamiast tradycyjnej barw nada oryginalny efekt, którego będą zazdrościć wszyscy znajomi.

  Poza typowymi elementami wymienionymi wyżej istnieją jeszcze inne możliwości użycia szkła. Obudowa wanny czy ściany, których powierzchnia została wykończona szklaną mozaiką będzie wyglądać nieskazitelnie i ładnie. Tak duże możliwości użycia różnych materiałów sprawiają, że stworzenie ładnego wnętrza zdaje się być o wiele łatwiejsze.

  Przypisane tagi:
  · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *