background img
banner

  Książki prawnicze dla każdego

  13 lat temu przez

  Podręczniki i wydawnictwa prawnicze stają się coraz częściej wybieranymi pozycjami na polskim rynku. Sięgają po nie nie tylko zawodowi adwokaci, prawnicy, studenci, ale również osoby zatrudnione w różnych gałęziach gospodarki czy po prostu zainteresowane pojawiającymi się kolejnymi zmianami w przepisach. Takie wysokiej jakości publikacje udostępnia Księgarnia LexisNexis, w której zbiorach można odnaleźć aktualne komentarze, monografie omawiające zagadnienia prawnicze, podręczniki prawnicze, wzory pism procesowych autorstwa wybitnych specjalistów, praktyków prawa.

  Do bestsellerów LexisNexis można zaliczyć np. Kodeks cywilny – komentarz, jakim opatrzono wydawnictwo pozwala na lepsze jego zrozumienie, przez co staje się często wybieraną pozycją. Sami studenci najchętniej sięgają po publikacje ułatwiające zaliczenie egzaminów, obowiązujące obecnie teksty ustaw jak i oczywiście podręczniki, spośród których niekwestionowanymi liderami są Nieruchomości – Bieniek Gerard, Prawo konstytucyjne kazusy. W grupie aplikantów natomiast dużą popularnością cieszą się metodyki: Czynności procesowe obrońcy i pełnomocnika w sprawach karnych – D. Świeckiego, Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych – H. Pietrzkowskiego czy Metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych.

  Warto również zauważyć, że Apelacja w prawie karnym wydana w marcu 2011 roku w okresie zaledwie kilku dni stała się bestsellerem na rynku prawniczym – opracowanie uznano w środowisku głównie za przystępność oraz ilość przykładów z praktyki przytoczonych przez autora, które pozwalają odnieść się do panujących realiów. To zaledwie przykładowe pozycje obejmujące tematykę znajdujące się w szerokiej ofercie tej księgarni internetowej, zapewniającej możliwość składania zamówień w dowolnym momencie.

  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *