background img
banner

  Konstrukcje stalowe

  14 lat temu przez

  Zabudowa jaką są hale stalowe, to nowoczesne rozwiązania, konstrukcje wysokiej jakości, odporności i bardzo funkcjonalne. Uniwersalne zastosowanie w wielu branżach, dziedzinach życia gospodarczego i gałęziach przemysłu, sprawia, że oferta w tym zakresie jest dziś bardzo szeroka i zróżnicowana. Wystarczy wspomnieć, że konstrukcje stalowe można wykorzystywać w przemyśle, jako zakłady produkcyjne, składy towarowe, magazyny.

  Stosowne i odpowiednie konstrukcje służą jako hale ekspozycyjne, sprzedażowe, obiekty o charakterze sportowym, rozrywkowym i innej użyteczności publicznej. Hale stalowe to także pomieszczenia garażowe, spichlerze wykorzystywane np. w rolnictwie. Odpowiednie konstrukcje tego typu wykorzystuje także wojsko, lotnictwo. Spektrum użyteczności, a co za tym idzie różnorodności konstrukcyjnej i rozwiązań systemowych, jest w tym przypadku bardzo szerokie.

  Przedsiębiorstwa zajmujące się kompleksowo taką zabudową, zapewniają pełen zakres działań, związanych z postawieniem takiego obiektu, na konkretne zlecenie. Od projektu, przez dostawę na wskazaną lokalizację, po montaż oraz demontaż, jeśli jest to obiekt tymczasowy. Hale stalowe charakteryzują się bowiem mobilnością i możliwością demontażu i wykorzystania elementów konstrukcji ponownie. W ofercie wykonawców klienci mogą znaleźć szereg gotowych, standardowych projektów o różnym przeznaczeniu. W przypadku specyficznych zastosowań lub wymagań inwestora, zawsze istnieje opcja indywidualnego projektu, zgodnego z wymogami technologicznymi.

  Konstrukcyjnie większość obiektów to podstawowe elementy, takie jak obudowa dachu i ścian w różnorodnych opcjach. Materiały jakie się wykorzystuje, to np. blacha trapezowa i mata izolacyjna lub blacha w połączeniu z wełną mineralną, płyty warstwowe z różnymi wypełnieniami. Hale stalowe mogą być wykonane w konstrukcji kratownicowej, blachownicowej albo mieszanej. Zaletą tego rodzaju zabudowy jest niski koszt, krótki czas realizacji oraz trwałość lekkiej konstrukcji, jaką stanowi.

  Kategoria artykułu:
  Budownictwo i nieruchomości

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *