background img
banner

  Jak wybrać odpowiednią szafę?

  10 lat temu przez

  Szafa to ważny element w każdym domu. Albo kilka szaf – w zależności od wielkości naszej garderoby. Obecnie na rynku jest spory wybór różnego rodzaju szaf od zwyczajnych po narożne kończąc. Dodatkowo – jeśli zachodzi taka potrzeba – możemy wykonać szafę na wymiar, którą od początku do końca będziemy mogli zaprojektować sami. Sprawdźmy, gdzie które rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

  szafa1.Wybierając szafę do pokoju lub sypialni stoimy przed nie lada wyzwaniem. Chodzi w końcu o jeden z najważniejszych mebli w domu, więc warto wybrać taką, która będzie najbardziej funkcjonalna. Upewnijmy się,że pomieści wszystko, co zamierzamy do niej włożyć. Przede wszystkim zastanówmy się, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Jeśli mamy odpowiednio duży pokój – możemy postawić na jak największą lub narożną szafę. Gdy jednak chcemy zaoszczędzić miejsca, rozważmy po prostu dużą komodę, która jest w stanie pomieścić sporo ubrań.

  2. Dokładnie oceńmy i zmierzmy przestrzeń. Żadna szafa czy komoda nie spełni swojego zadania, jeśli nie będzie doskonale pasować do pomieszczenia. Zmierzmy dokładnie potencjalną wysokość, szerokość oraz głębokość szafy. Pamiętajmy, aby ta ostatnia była optymalna – nie za wąska i nie za szeroka, gdyż zajmie zbyt dużo cennego miejsca. W wypadku, gdy musimy umieścić mebel w stosunkowo wąskiej przestrzeni, zdecydujmy się na szafę narożną. To rozwiązanie sprawdzi się także w rogu pokoju lub wnęce.

  3. Nie musimy decydować się na szafę gotową, możemy wykonać ją na wymiar. Opcja ta jest oczywiście lepsza, ale także stosunkowo droższa. Sami jednak decydujemy o jej wielkości, materiale i sposobie wykończenia, a co najważniejsze – mamy pewność, że będzie doskonale pasować do danego wnętrza. Mając wybór – postawmy na drzwi rozsuwane, które dodatkowo pozwolą zaoszczędzić przestrzeń. W jedną ich część możemy wstawić lustro.

  4. Jeśli chcemy zdecydować się na oryginalne rozwiązanie to powinniśmy przemyśleć różnorodne obicia, które ożywią zarówno szafę, jak i pokój. Duże szafy mogą przytłaczać, a obicie frontów np. ekoskórą lub fototapetą pozwoli nam tego uniknąć. Efekt na pewno będzie ciekawy i dzięki niemu unikniemy monotonii. Pamiętajmy jednak,że decydując się na tego typu rozwiązanie powinniśmy zrezygnować z części dodatków, aby nie przesadzić. Pomysłowe obicie szafy będzie samo w sobie wystarczającą ozdobą.

  5. Kupując szafę pamiętajmy, że jest to nie tylko spora inwestycja, ale także zakup na najbliższe lata. To misja od której sporo zależy. Nie kupujmy pod wpływem impulsu, weźmy pod uwagę wszystkie za i przeciw i przede wszystkim – dopasujmy szafę do stylu w jakim jest urządzony pokój. Zadbajmy o to, aby kolorystyka była spójna, aby materiał z jakiego jest wykonana szafa, pasował do reszty mebli i nie gryzł się z podłogą. Nie oszczędzajmy na środkach – szafa z prawdziwego drewna wytrzyma długie lata.

  Więcej na: www.homeinvest.pl

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *