background img
banner

  Jak dobrze zadbać o skórę wrażliwą?

  13 lat temu przez

  Problem pielęgnacji skóry wrażliwej towarzyszy kobietom od dawna. Skóra wrażliwa charakteryzuje się małą odpornością na działania czynników zewnętrznych, a także wyróżnia się podwyższoną skłonnością do alergii oraz pękania naczynek. Pielęgnacja takiej cery wymaga specyficznych kremów farmaceutycznych, ponieważ zwykle kremy mogą cerę uczulać.
  Najbardziej szkodliwe dla tego typu skory kosmetyki  to takie, które zawierają retinol, kwasy owocowe a także alkohol. Dziś każda apteka jest w stanie nam zapewnić dostawę najnowszych i najlepiej sprawdzonych kremów dla skory wrażliwej, które pozwolą na codzienna pielęgnacje cery bez jakichkolwiek obaw.
  Alergia na skórze pojawia się po pewnym czasie od pierwszego kontaktu z czynnikiem uczulającym. Alergia może pojawiać poprzez trądzik bądź zaczernienie na skórze, dlatego najodpowiedniejsze leki powinny zawierać wodę termalna, wyciąg z aloesu bądź rumianku, które łagodzą objawy uczulenia, a po pewnym czasu powodują ich całkowity zanik.
  Dla osób ze skórą alergiczna i wrażliwą koniecznością jest używanie filtrów słonecznych, ponieważ słońce jest również jednym ze szkodliwych czynników działających na nasza cerę.
  Coraz więcej firm między innymi Avene produkuje linie produktów kosmetycznych do cery wrażliwej i ze skłonnościami alergicznymi. Są to zarówno kremy jak i żele oczyszczające oraz nawilżające, które pomogą w codziennej pielęgnacji. Kosmetyki te posiadają wyciąg z aloesu lub rumianku co zapobiegają jakimkolwiek podrażnieniom oraz nie wywołują alergii. Zaleca się ich stosowanie dwa razy w ciągu dnia, zapewni to nam pełną kontrole nad Nasza cerą.

  Przypisane tagi:
  · · · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *