background img
banner

  Istota edukacji

  13 lat temu przez

  Nauka odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka. Kształcimy się po to, aby w przyszłości pracować w wymarzonym  zawodzie. Świadczy o tym wzrost liczby studentów, kończących kierunki techniczne oraz humanistyczne.

  Niestety bardzo często mówi się, że uczelnie wyższe „produkują” bezrobotnych, ponieważ od strony rynku pracy nie ma aż tak dużego zapotrzebowania na kadrę, szczególnie w dziedzinach humanistycznych. Jakie jest więc wyjście z takiej sytuacji, gdy mimo posiadanego wykształcenia młody człowiek nie może znaleźć pracy?   Otóż receptą jest mobilność i elastyczność w zmienianiu kwalifikacji stosownie do aktualnego zapotrzebowania rynku.

  Szkolenia i kursy to jedna z możliwości uzyskania w krótkim czasie uprawnień np. na obsługę specjalistycznego sprzętu typu wózki widłowe czy inne. Wiele osób w różnym wieku, bardzo chętnie wybiera kursy językowe, nie tylko te nowożytne, jak angielski czy niemiecki, ale także chiński czy arabski.  Jest to spowodowane zmianą koniunktury mocarstw w gospodarce światowej, zwiększoną chłonnością rynków egzotycznych.

  Przykładową stroną internetową, którą należałoby odwiedzić w celu wyszukania szkoły, kursu lub ośrodka szkoleniowego, jest  edumix.pl. To portal edukacyjny zwierający szeroką ofertę firm świadczących usługi szkoleniowe oraz baza placówek oświatowych w całej Polsce. Wystarczy wybrać interesujące nas województwo, np. zachodniopomorskie, zakładkę szkolenia/kursy, po czym wyświetli się lista dostępnych  aktualnych kursów z danego rejonu.

  Serwis zwiera także ogłoszenia drobne i aktualności związane z edukacją. Obserwowanie i dostosowywanie się do wymogów pracodawców zwiększy nasze możliwości na rynku pracy, być może także zainspiruje do otworzenia swojego biznesu. Nakłady włożone w zdobyte umiejętności i wykształcenie z pewnością zwrócą się nam, kiedy osiągniemy upragniony cel.

  Przypisane tagi:
  · · · ·
  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Comments are closed.