background img
banner

  Dolomity i jedne z lepszych stoków na świecie

  12 lat temu przez

  Alpy wszystkim kojarzą się głównie z nartami, gdyż znajdują się tu jedne z lepszych miejscowości na całym świecie do uprawiania tego przepięknego sportu. Do jednych z najczęściej odwiedzanych lokalizacji należą przede wszystkim Dolomity stanowią serce śnieżnego szaleństwa we Włoszech. Sąsiadujące z austriacką częścią szczyty charakteryzują się ostrymi czubkami i niezwykle ciekawymi kształtami, a panująca tu pogoda zdaje się być stworzona do jazdy.

  Opisując narty w Dolomitach bez wątpienia należy rozpocząć od jednego z najlepszych tutejszych ośrodków jaki stanowi Tre Valli, składający się z trzech części. W jego składzie można wyróżnić San Pellegrino Pass, Moena – Alpe di Lusiam, a także Falcade. Każde z nich oferuje świetnie przygotowane stoki, co zostało wiele razy docenione w światowych klasyfikacjach. To zaszczytne miejsce w międzynarodowym zestawieniu to głównie zasługa nowoczesnych wyciągów, idealnie utrzymanych stoków oraz niesamowitych widoków.

  Choć jest to jedna z najlepszych tego typu lokalizacji w tych terenach z pewnością nie jest jedyna. Wycieczki na narty odbywają się również w inne obszary Włoch jak Brenta, która połączona z innym ośrodkiem Folgarida oferuje aż 47 wyciągów obsługujących 130 km tras. Na uwagę zasługuje szybkość wyciągów z jaką obsługują one turystów. Ich liczba na godzinę może wynosić nawet 3100, co znacznie usprawnia i uatrakcyjnia ośrodek.

  Narty to jednak nie wszystko co mają do zaoferowania Dolomity. Oprócz stoków znajdują się tutaj liczne dyskoteki czy bary tętniące życiem przez całe dnie i noce. Pozytywne nastawienie tutejszych mieszkańców do turystów jeszcze bardziej zachęca do przyjazdu. Nic więc dziwnego, że co roku przyjeżdżają tutaj tysiące ludzi z całego świata.

  Kategoria artykułu:
  Turystyka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *