background img
banner

  Dobry fotograf na wesele

  13 lat temu przez

  Wśród szerokiej liczby fotografów ślubnych oferujących swoje usługi ciężko jest wybrać tego jednego, który uwieczni niepowtarzalne chwile z dnia ślubu i wesela. Musi on mieć głowę pełną pomysłów, profesjonalny sprzęt oraz doświadczenie w fotografowaniu.

  Wybierając fotografa na wesele trzeba pamiętać, że cena jego usług nie jest najważniejsza. Nie od dziś wiadomo, że za wysoką jakość trzeba zapłacić. Lepiej skupić się na tym, co oferuje fotograf w danym pakiecie cenowym- ile zdjęć otrzymamy w efekcie końcowym i w jakiej formie, jak długo fotograf będzie nam towarzyszył na weselu oraz gdzie zamierza zabrać młodą parę na zdjęcia plenerowe. Profesjonalny reportaż ślubny powinien bowiem objąć okres od przygotowań weselnych, przez ceremonię zaślubin i przyjęcie weselne, aż do sesji zdjęciowej na łonie przyrody. Cała ta fotografia ślubna powinna być zawarta nie tylko na nośnikach przenośnych, czy w internetowej galerii, ale również w formie papierowego wydruku w fotoksiążce lub albumie.

  Dokładna oferta fotografów, ceny usług oraz ich przykładowe prace są najczęściej zamieszczane na stronach internetowych. Należy jednak pamiętać, że zwykle opublikowane w internecie zdjęcia są najlepsze z wszystkich dotychczas zrobionych, albo są wykonane w plenerze, na który nie zawsze możemy sobie pozwolić (np. nad morzem), co też dodaje im dodatkowego uroku i piękna. Znaczącą pomocą przy wyborze fotografa mogą okazać się jednak opinie znajomych, którzy przy różnych okazjach korzystali już z usług fotograficznych. Warto obejrzeć ich albumy, ocenić wykonanie zdjęć- czy są odpowiednio jasne i dostatecznie ostre. Istotne jest, aby zapytać jak wyglądała współpraca z fotografem, czy był otwarty na ich propozycje, czy sam miał oryginalne pomysły oraz jakim sprzętem dysponował. Można zapytać, czy fotograf w plenerze używał blend albo lamp błyskowych.

  Pamiętajmy, że ślub to chwile niepowtarzalne, jednak dzięki profesjonalnym fotografiom wykonanym z pomysłem będziemy mogli do nich wracać nawet po wielu latach z takim samym wzruszeniem i emocjami jak w dniu ślubu. Tylko fachowiec może wykonać ciekawe zdjęcia w odpowiedniej aranżacji oraz dopasowanej do niej kolorystyce i właściwym formacie.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *