background img
banner

  Dekoracje okienne – co wybrać?

  11 lat temu przez

  Obecny rynek oferuje nam całą gamę kolorów i wzorów zasłon, firan, rolet oraz żaluzji. Wybór odpowiedniego materiału powinien być dostosowany do naszego wnętrza oraz poczucia estetyki. Dodatkowo wybrany produkt powinien być praktyczny przy użytkowaniu. Dekoracja okna spełnia różne funkcje, w jednym pokoju może być pomocą w odgrodzeniu od ciekawskich sąsiadów, a w drugim stanowić idealne dopełnienie aranżacji wnętrza. Opcji jest wiele, jednakże ostateczny wybór należy tylko do nas.
  mobiliario-2-927876-mFiranki
  Podstawową zaletą firanek jest duża przepuszczalność światła, co jest zalecane przy oknach od strony północnej. W sklepach możemy znaleźć wiele gotowych produktów, które nadają się do bezpośredniego założenia na karnisze (zobacz: http://www.oknoart.pl/) Ciekawą alternatywą dla gotowych firanek jest zakup odpowiedniej ilości materiału, a następnie skorcenie go do formy, która odpowiada naszej wizji. Odpowiednio dobrane firanki sprawiają, że wnętrze stajnie się cieplejsze, a okno większe.

  Zasłony
  Wybór zasłon uzależniony jest od naszych wymagań. Jeżeli chcemy ograniczyć dopływ światła do pomieszczenia powinniśmy wybierać zasłony z grubej tkaniny np. żakardu. Natomiast jeżeli chcemy nadać wnętrzu więcej elegancki, najlepszym wyborem będzie użycie satyny. Ponadto przy wyborze zasłon należy pamiętać o ich odpowiedniej długości. Zasłony do parapetu zaburzają proporcję, natomiast sięgające do samej ziemi optycznie wydłużają pomieszczenie.

  Rolety
  Jedną z najbardziej uniwersalnych opcji są rolety. Ze względu na różnorodność kolorów oraz wzorów pasują do każdego pomieszczenia. Rolety rzymskie nadadzą wnętrzu stylu, zaciemniające pozwolą na intymność, a podgumowe idealnie sprawdzą się w salach konferencyjnych.

  Żaluzje
  Niektórzy uważają, że żaluzje odchodzą w zapomnienie. Nic bardziej mylnego. Od czasów aluminiowych żaluzji, montowanych w oknach bardzo wiele się zmieniło.  Aktualnie największą popularnością cieszą się żaluzje bambusowe bądź drewniane. Idealnie komponują się z ciepłym wnętrzem.

  Co najlepiej wybrać?
  Oczywiście na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy musi indywidualnie wybrać produkt, które będzie służył mu przez dłuższy czas. Najważniejsze jest by wybrany materiał spełniał swoją rolę.

  Przypisane tagi:
  · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *