background img
banner

  Wyprawka dla przedszkolaka

  12 lat temu przez

  Zbliża się początek roku szkolnego, który dla rodziców oznacza konieczność zakupu wyprawki szkolnej. Największe dylematy mają rodzice tych dzieci, które do przedszkola, czy szkoły idą po raz pierwszy, dlatego poniżej postaramy się przedstawić podstawową wyprawkę dla przedszkolaka.

  W rzeczywistości obowiązkowe wyposażenie małego ucznia określa konkretne przedszkole. Generalnie jednak wyprawka dla przedszkolaka obejmuje przybory szkolne i artykuły plastyczne, ubrania, artykuły higieniczne oraz obuwie zamienne. Trzeba przy tym pamiętać, aby każdą rzecz dla malucha wyraźnie podpisać niezmazywalnym flamastrem, a na ubrankach od wewnętrznej strony wyszyć nazwisko dziecka.

  Z niezbędnych każdemu przedszkolakowi przyborów szkolnych trzeba wymienić zestaw kolorowych kredek, długopisów i flamastrów, zeszyty, plastelinę i gumkę do mazania. Do zajęć plastycznych maluch będzie potrzebował także blok rysunkowy, papier kolorowy, farby plakatowe, akwarele, a czasami jeszcze inne farby dla dzieci. Kolorowanki i zeszyty ćwiczeń zazwyczaj rozprowadza przedszkole, jeszcze przed początkiem września. Każdy przedszkolak, bez względu na porę roku ma obowiązek zmiany obuwia. Dlatego trzeba kupić dziecku wygodne pantofle, najlepiej na rzepy lub zatrzaski, ze specjalną antypoślizgową podeszwą (wraz z workiem na obuwie). Oprócz tego maluch musi mieć strój sportowy na zajęcia gimnastyczne, a czasami także strój kąpielowy- jeśli zapisaliśmy go na basen. Ponadto przedszkola wymagają noszenia fartuszka na zajęciach plastycznych, a do leżakowania każdy maluch musi mieć swoją piżamkę i pościel. W publicznych przedszkolach często dziecko musi posiadać cały zestaw zwierzchniej odzieży na zmianę oraz cieplejsze ubranka do wyjścia na dwór w razie pogorszenia pogody (nieprzemakalna kurtka, czapka, itp.). Jeśli chodzi o artykuły higieniczne, które przedszkolak powinien zabrać ze sobą w pierwszy dzień zajęć to będzie to na pewno ręcznik, mydełko oraz szczoteczka, kubeczek i pasta do zębów.

  Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wyprawka dla przedszkolaka jest kosztownym wydatkiem, jednak większość z zakupionych przyborów szkolnych może służyć dziecku przez kilka lat.

  Kategoria artykułu:
  Nauka

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.