background img
banner

  Malarstwo sposobem na wyrażanie siebie

  13 lat temu przez

  Sztuka była i wciąż jest obecna w naszym życiu, spotykamy się z nią praktycznie codziennie. Jednak często zmienia swoje oblicze, zaskakując nas co krok to nowymi pomysłami. Wielu młodych ludzi poświęca swoje życie na twórczość artystyczną, często uciekając do intymnego i fantastycznego świata sztuki, aby tam móc się poświecić w pełni np. malarstwu, aby moc wyrażać swoje uczucia poprzez obraz.

  Malarstwo zmieniało swoje oblicze przez wieki, stosując coraz to nowe techniki malarskie czy tez artykuły plastyczne. Dziś na szczęście każdy kto ma zalążek talentu w sobie może go ukierunkowywać już od najmłodszych uczęszczając na wszelkiego rodzaju zajęcia plastyczne.

  Wiadomo jednak, że nauka malowania w tak młodym wieku nie znaczy dla małego dziecka nic więcej niż możliwość uwolnienia swojej ekspresi na papierze. Dopiero w latach ponadgimnazjalnych i później młody człowiek zaczyna poprawie rozumieć jaki przekaz może mieć sztuka.

  Dzisiaj aby przekazywać sztukę na papierze możemy używać wielu rodzai farb, między innymi farby olejny bądź też akrylowe, a także możemy dziś użyć pasteli bądź ołówka. Dzisiejsza obrazy nie różnią się znacznie od tamtych z dawnych lat, tzn na pewno różnice można odnaleźć w sposobie malowania oraz w płótnie jakiego dziś mamy możliwość używać. Natomiast tematyka bardzo często powtarza się z dawnych lat. Oczywiste jest to, że dziś rzadko spotkamy się z obrazem bitwy wojennej, gdyż w dzisiaj ta tematyka nie jest aż tak popularna jak dawniej gdzie obraz upamiętniając zwycięstwo wojsk narodowych wzbudzał zachwyt. Awangarda oraz abstrakcja była obecna zarówno w dawnych czasach jak i w dzisiejszych podobnie zresztą jak pejzaże.

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *