background img
banner

  Wózki widłowe w transporcie magazynowym

  11 lat temu przez

  Wózki widłowe to bardzo praktyczny sprzęt ułatwiający załadunek i rozładunek towarów. Pojazdy te są wykorzystywane głównie w transporcie magazynowym, ale ich przydatność doceniona została również w innych branżach, gdzie istnieje konieczność przemieszczania cięższych towarów.

  Dostępne na rynku wózki widłowe różnią się od siebie pod względem konstrukcji i technologii. Klasyfikuje się je między innymi ze względu na napęd – produkowane są bowiem wózki z silnikiem elektrycznym, spalinowym i gazowym. Od rodzaju napędu zależy przede wszystkim cena pojazdu, przy czym najdroższe są te z silnikiem elektrycznym. Silnik to także możliwości maszyny i komfort użytkowania. Znacznie dłuższy czas pracy zapewniają wózki z napędem gazowym i spalinowym, ponieważ silnik elektryczny wymaga regularnego doładowywania akumulatora. Zaletą silników elektrycznych jest cicha praca, co w hałaśliwych magazynach może mieć dla pracownika ogromne znaczenie.

  Odpowiednia konserwacja maszyny sprawia, że wózki używane przez wiele lat długo pozostają jak nowe. Koniecznością jest przestrzeganie ustalonych przez producenta zasad eksploatacji i przede wszystkim nieprzekraczanie wskazanych w instrukcji norm użytkowych. Producenci oferują wszystkie rodzaje wózków wraz z niezbędnymi częściami zamiennymi.

  Nieprzestrzeganie zasad użytkowania prowadzi do wielu awarii i usterek. Operator wózka widłowego, który ukończył właściwe szkolenie, powinien zawsze sprawdzać stan wózka, a wszelkie problemy zgłaszać do naprawy. Remont maszyn i ich czyszczenie techniczne prowadzą mechanicy dokładnie znający budowę maszyn i zasady funkcjonowania ich poszczególnych części składowych. Regularny przegląd techniczny pojazdu zapewnia bezpieczeństwo użytkowania.

  W razie nieprzewidzianej awarii pojazdu istnieje możliwość skorzystania z oferty firm prowadzących wynajem wózków widłowych. Każda wypożyczalnia wózków dba o wysoką jakość swoich pojazdów, poddając je regularnym przeglądom. Przy każdym zamówieniu udostępniana maszyna jest dodatkowo sprawdzana pod względem jakości i niezawodności.

  Kategoria artykułu:
  Motoryzacja

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *