background img
banner

  Własny sklep

  12 lat temu przez

  Zakładanie sklepu nie jest wcale takie łatwe i warto tą inwestycję dokładnie zaplanować. Pierwsze co należy zrobić to znaleźć pomysł na biznes by przebić się przez tysiące innych sklepów. czyli sporządzić odpowiedni biznesplan,  znaleźć dostawców, załatwić wszelkie sprawy prawne związane z założeniem działalności gospodarczej.

  Z reguły większość osób które stratują w biznesie i otwierają własny sklep, ma pomysł już na branżę, asortyment i potencjalnych klientów. Jednak mimo że na ogół nie mamy z tym problemu, to warto jest zatrzymać się nad tą kwestia chwilę i ją przemyśleć. Należy pamiętać że nie wystarczy określić że na przykład nasz sklep  w swoim asortymencie będzie miał kosmetykami, bo takich sklepów i podobnych jest  cała masa, a ty musisz  się czymś wyróżniać, aby właśnie w twoim sklepie robiono zakupy. W tym momencie ważną rolę odgrywa znalezienie odpowiednich dostawców, i określenie dokładne kim będą klienci twojego sklepu i jak trafić w ich potrzeby. Oprócz pomysłu dodatkowo trzeba znaleźć odpowiedni lokal i załatwić masę pozwoleń i formalności związanych z otwarciem własnego sklepu. Tego typu formalności i załatwień nie maja osoby które prowadzą sklep na zasadzie ajencji. Korzystając z tej formy nie musisz martwić się o środki finansowe na starcie, lokal, ponieważ tą część zapewnia Ci sieć z którą współpracujesz.

  Jedną z największych sieci funkcjonujących na rynku w tej formie jest Żabka Polska sp. z o.o., której prezesem Jacek Roszyk. Żabka posiada na rynku około 2500 sklepów, które prowadzone są właśnie na zasadzie współpracy ajencyjnej. Każdy ajent prowadzi sklep na zasadach własnej działalności gospodarczej ale w oparciu o umowę podpisaną z siecią. Dzięki temu ajent dostaje wyremontowany i wyposażony sklep, na który otrzymuje kredyt kupiecki.

  Kategoria artykułu:
  Handel

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *