background img
banner

  Własny basen w ogrodzie

  11 lat temu przez

  Posiadanie własnego basenu jest marzeniem niejednego właściciela ogrodu. Przed przystąpieniem do budowy należy dopełnić wszystkie formalności oraz odpowiednio dopasować miejsce.

  Oczywiście baseny wbudowane w ziemię prezentują się znacznie lepiej od tych przenośnych. Atrakcyjny wygląd i jakość sprawiają, że często są wybierane już przy planach budowy domu. Jednak taka inwestycja jest znacznie droższa i wymaga odpowiedniej pielęgnacji oraz dokładnego przemyślenia samego położenia takiego basenu.

  Lokalizacja i higiena

  Najlepszą opcją ustawienia basenu będzie lokalizacja od południowej, bądź południowo-zachodniej strony, zapewniając tym samym całodzienne nasłonecznienie i ogrzanie wody.
  Należy także pamiętać, aby w pobliżu nie znajdowały się drzewa, by liście nie zaśmiecały naszego kąpieliska. Jednak dobrze wybudowany, zaplanowany i odpowiednio zadbany, będzie świetnym akcentem w naszym ogrodzie.
  Aby skutecznie walczyć z zanieczyszczeniami warto wyposażyć się w filtry do basenów, które pozwolą pozbyć się skażeń.

  Akcesoria i dodatki

  Do wzbogacenia korzystania z basenu, można zaopatrzyć się w dodatki basenowe, do których należą materace czy pontony dmuchane. Będzie to świetnym rozwiązaniem i zarazem rozrywka dla dzieci, które uwielbiają spędzać czas w basenie.
  Oczywiście dodatki można dobierać do indywidualnych potrzeb tak, by każdy odczuwał satysfakcję z kąpieliska.

  Przy zakupie basenu należy także zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej marki. Producenci prześcigają się w coraz nowszych projektach zapominając czasem o bezpieczeństwie czy wysokiej jakości sprzętu. Nabycie basenu o nieznanej marce może spowodować, że konieczność remontu pojawi się znacznie szybciej niż się tego spodziewaliśmy.

  Więcej informacji na temat basenów ogrodowych znaleźć można pod adresem: http://www.intex.pl/

  Przypisane tagi:
  · · ·
  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Comments to Własny basen w ogrodzie

   Dodaj komentarz

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *