background img
banner

  Rodzaje lamp

  12 lat temu przez

  W wystroju wnętrz duże znaczenie oprócz mebli ma również oświetlenie. Stanowi uzupełnienie wnętrza, dodaje stylu i potrafi nadać odpowiedni charakter pomieszczeniu. Wybór lamp jest bardzo trudny ponieważ w sklepach znajdują się różnorodne modele począwszy od prostych lamp za kilkadziesiąt złotych po oryginalne w wyszukanych kształtach egzemplarze warte tysiące złotych.

  Nowoczesne żyrandole mogą być wykonane z różnorakich materiałów. Tworzywem może być drewno, szkło czy też plastik, Dla bardzo wyszukanych gustów znajdą się też kinkiety, które są wykonane z włóczki, filcu czy nawet koronki. Z kolei przeciwieństwem są lampy miedziany oraz mosiężne.

  Coraz częściej można spotkać lampy, które kształtem przypominające różne postacie. Ostatnio dużym uznaniem cieszą się lampy podłogowe, jednak one występują w tradycyjnych kształtach. Tradycyjne posiadają zwykłą kolumnę na której znajduje się dekoracyjny kloszem, zaś lampy nowoczesne mogą przybierać ciekawe, wygięte kształty.

  Lampki nocne postawione przy łóżku mogą nadać wyjątkowy klimat pokojowi. Należy pamiętać, że światło padające  z nich ma być łagodne dla oczu, ale jednak ma być odpowiednie, żeby można było swobodnie czytać książkę.

  Ciekawą kompozycję można stworzyć montując punkty halogenowe lub świetlówki liniowe. W nowoczesnych domach umieszczane są one na ścianach, w suficie, na schodach, a nawet w wannie.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *