background img
banner

  Pakowanie paczki – krok po kroku

  12 lat temu przez

  Coraz częściej robimy zakupy przez internet, sprzedajemy coś, dlatego bardzo ważne jest posiadanie wiedzy jak prawidłowo zapakować taką przesyłkę.

  W czasie transportu paczka narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a źle zapakowany towar może ulec uszkodzeniu lub całkowitemu zniszczeniu. Prawidłowo zapakowana paczka pozwoli na bezpieczne przetransportowanie jej od nadawcy do adresata.

  Za nim rozpoczniemy pakować, trzeba dostosować poprawnie zawartość do paczki, czyli mowa tu o wadze i wielkości.  Do dużych i ciężkich rzeczy dobrze jest wybrać mocny karton z miejscem na zabezpieczających wypełniacz oraz bez zbędnych naklejek i kodów kreskowych, które opóźnią dotarcie przesyłki na czas.  Jeżeli posiadasz większy karton od przedmiotu to wolną przestrzeń wypełnij zgniecionym papierem, gazetą lub gąbką, granulatem piankowym czy profilem ochronnym z pianki. Takie zabezpieczenie zapobiegnie przemieszczaniu się przedmiotu po całym pudełku.

  Jeżeli zawartość przesyłki to kruche rzeczy lub które łatwo się tłuką, użyj do zabezpieczenia towaru folie bąbelkowe. Bezpieczeństw delikatnych rzeczy zwiększysz owijając każdy element osobno.

  Po odpowiednim dobraniu opakowania do wielkości i ciężaru przesyłki, musisz ją poprawnie zamknąć. Nigdy nie używaj do tego celu sznurka lub tasiemek, te łatwo mogą się zerwać w transporcie co spowoduje uszkodzenie zawartości. Dobrze jest do tego celu użyć odpowiedniej taśmy pakowej z nadrukiem.  Paczka powinna być zaklejony samoprzylepną taśmą pakową o minimalnej szerokości 5 cm.

  Kategoria artykułu:
  Handel

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *