background img
banner

  Ogrzewanie kominkowe

  13 lat temu przez

  Coraz powszechniejsze staje się użytkowanie kominków w mieszkaniach i domach. Zazwyczaj są to kominki grzewcze, które są fabrycznie zaopatrzone w palenisko, czyli zamknięty wkład przy pomocy oszklonych drzwiczek. Stanowią one zabezpieczenie,  a także pozwalają kontrolować i obserwować proces palenia przez szybę.

  Tradycyjny kominek z otwartym paleniskiem zostaje wypierany przez kominki nowoczesne, które nie muszą być kontrolowane jak ich poprzednicy. Największą popularnością cieszą się kominki, które posiadają w swojej budowie wkłady kominkowe.  Takie systemy kominkowe stanowią dobre rozwiązanie dodatkowe, ponieważ bardzo szybko oddają ciepło. Część tego ciepła emitowana jest przez szybkę. Przy pomocy specjalnych kanałów pozostałe ciepło może zostać rozprowadzone do pozostałych pomieszczeń w domu.

  Obecnie w sklepach można przebierać wśród różnorodnych wkładów, akcesoriów kominkowych takich jak kratki czy kasety kominkowe.  Wkłady różnią się przede wszystkim krajem pochodzenia i rodzajem materiału, który został wykorzystany do jego produkcji, ale również wielkością. Posiadają one różne parametry uzupełniające takie jak: sposób pobierania powietrza do spalania czy rodzaj zamykania drzwiczek.

  Wybór kominka

  Przy wyborze kominka należy zwrócić szczególną uwagę na obudowy kominkowe, które są decydującym elementem architektury kominka. Zazwyczaj kominek stanowi centrum domu, dlatego też warto poświęcić dłuższą chwilę nad jego wyborem czy chcemy tradycyjny kominek czy na przykład kominek z płaszczem wodnym

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *