background img
banner

  Odpowiednia odzież i obuwie sportowe – podstawa udanego treningu

  7 lat temu przez

  Właściwie dobrany strój sportowy, wbrew pozorom, odgrywa niezwykle istotną rolę w odniesieniu do efektywności treningu. Przede wszystkim istotne jest to, by był wygodny i nie ograniczał ruchów, ale także posiadał odpowiedni fason i był wykonany z właściwych materiałów. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając odzież i obuwie sportowe?

  Syntetyczne materiały

  Dla osób, które uprawiają sport istotne jest, aby odzież do ćwiczeń była wykonana z takich materiałów syntetycznych jak mikrofibra czy soft shell. Dzięki zastosowanym w nich nowoczesnym technologiom, doskonale odprowadzają wodę, zapewniają ochronę przed wiatrem i wodą, szybo wysychają, są odporne na ścierania i łatwe w konserwacji, a ponadto mają właściwości oddychające poprzez zastosowanie odpowiednich membran. Właściwości te sprawiają, iż aktywność fizyczna jest więc przyjemna i niezwykle komfortowa.

  Termoaktywna bielizna

  Dobrze dobrana bielizna sportowa ma ogromne znaczenie dla efektywności treningu. Przede wszystkim jest to bielizna, która oddycha, zapewnia niezbędną izolację termiczną, nie ogranicza ruchów podczas ćwiczeń oraz niweluje nieprzyjemny zapach potu. Ponadto doskonale sprawdza się podczas zimy i lata – zapobiega bowiem zarówno wyziębieniu, jak i przegrzaniu. Różne rodzaje bielizny termoaktywnej znaleźć można tutaj: http://www.sportservice.pl/pol_m_Odziez_Odziez-damska_Bielizna-termoaktywna-207.html.

  Obuwie sportowe

  Jednym z najważniejszych elementów stroju do ćwiczeń są buty sportowe. Najistotniejszym czynnikiem przy ich wyborze jest rodzaj wykonywanej aktywności oraz aktualna pora roku. Inne obuwie będzie potrzebne do biegania na zewnątrz zimą (patrz tu: https://sportservice.pl/pol_m_Obuwie-183.html), a inne do zajęć fitness, które odbywają się na siłowni. Ważne, by sprawdzić takie elementy buta jak: waga, oddychające materiały, odpowiedni stopień elastyczności obuwia czy stopień stabilizacji stopy. Zaleca się również, by wybierać but o pól do rozmiaru większe niż na co dzień. Warto także zdecydować się na wysokiej jakości obuwie, które będzie nie tylko bardziej komfortowe, ale również posłuży na przynajmniej kilka sezonów.

  Artykuł powstał we współpracy z http://www.sportservice.pl

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *