background img
banner

  Inwestycja w sklep sportowy

  14 lat temu przez

  Od paru lat modne stało się promowanie zdrowego stylu życia. Powstaje coraz więcej nowoczesnych ośrodków sportowych, pływalni, klubów fitness oferujących różnorodne zajęcia indywidualne czy grupowe. Przy takim tempie rozwoju obiektów do uprawiania sportów zainwestowanie w sklep sportowy wydaje się być bardzo dobrym pomysłem.

  Dodatkowym argumentem przemawiającym za tą inwestycją są zbliżające się imprezy sportowe w kraju takie jak Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

  Na rynku można zaleźć wiele sklepów sportowych zaczynając od sklepików w małych miastach, wielkopowierzchniowych stoiskach w marketach, kończąc na specjalistycznych sklepach sportowych, np. dla narciarzy lub nurków. Najlepszym wyborem jest otwarcie dużego punktu z produktami, których poszukują zarówno zwykli ludzie do ćwiczeń na co dzień, ale także profesjonaliści. W ten sposób możemy mieć gwarancję, że trafimy w potrzeby najszerszej grupy klientów.

  Na początku niestety trzeba ponieść spore koszty, które przeznaczone będą na zakup towaru. Dużą popularnością cieszy się markowa odzież znanych firm, np.: Nike, Adidas. Młodzi ludzie cenią sobie jakość idąca za firmą. Klient musi mieć wybór spośród bogatego asortymentu w zróżnicowanych cenach. Warto pomyśleć też o osobach, które kupują odzież sportową po cenach promocyjnych. Można utworzyć specjalny kącik z końcówkami serii, gdzie znajdą się m.in.  buty reebok z zeszłego sezonu przecenione aż o 70 %.

  Największe obroty ze sprzedaży uzyskiwane są w miesiącach letnich oraz zimowych. W okresie wakacyjnych najczęściej kupujemy sprzęt turystyczny i do uprawiania sportów wodnych. Natomiast zimą decydujemy się na zakup nowego sprzętu narciarskiego oraz niezbędnej odzieży sportowej: bielizny termoaktywnej, kurtek, spodni narciarskich. Jak już było powiedziane różnorodność oferty jest podstawą do osiągnięcia sukcesu, wtedy zyski ze sklepu sportowego mogą pojawić się już po pierwszych latach.

  Kategoria artykułu:
  Sport

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *