background img
banner

  Materiały dekoracyjne w dzisiejszym budownictwie

  13 lat temu przez

  Budownictwo dziś daje nam wiele wariantów wyboru odnośnie dekoracji naszego domu. Dziś możemy tak naprawdę stworzyć dom swoich marzeń bez większych problemów. Marzenia odnośnie wyglądu i wyposażenie domu wiążą się z najdrobniejszym szczegółem. Także odnośnie elewacji naszego domu mamy już wymyślone warianty, gdyż chcemy aby nawet z zewnątrz prezentował się świetnie.

  Na szczęście dziś możemy użyć różnych materiałów do elewacji domu. Jednym z najmodniejszych materiałów do dekoracji naszych domów jest tynk, a szczególnie tynk mozaikowy, inaczej nazywany kamyczkowym. Tego rodzaju tynk ma również wiele wymiarów zastosowania. Możemy go stosować w domu jako część dekoracji ścian np. w salonie, a także często zastępują lamperie na korytarzach czy tez klatkach schodowych. Tego rodzaju materiał budowlany idealnie komponuje się z płytkami kamiennymi i ceramicznymi.

  Natomiast na zewnątrz tynk mozaikowy ma zastosowania na małych powierzchniach, gdyż cena jego nie jest zbyt niska nie opłaca się go stosować na całej powierzchni. Na domkach jednorodzinnych najczęściej możemy zauważyć tynk kamyczkowy jako fragment elewacji np. pokrywają powierzchnie wokół ościeży, czy też balkonów.

  Elewacja domu stosunkowo może nam się wydawać nie tak bardzo istotna jak w rzeczywistości jest. Tak naprawdę dzięki tynkowi z zewnątrz domu ściany wewnętrzne nie przetrzymują wilgoci. A walory estetyczne są oczywiście indywidualnym wyborem każdego z nas, jednak w dzisiejszych czasach stało się modne ozdabianie domu za pomocna kamyczkowych tynków.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *