background img
banner

  Dobre strony gier komputerowych

  12 lat temu przez

  Zasoby internetowe stanowią dziś podstawowe źródło wiedzy i rozrywki dla młodego pokolenia. Małe dzieci tutaj uczą się rozpoznawać pierwsze kształty, uczniowie szukają pomocy naukowych, a poza tym dzieci i młodzież w każdym wieku dużo czasu spędza na graniu w gry komputerowe.

  Wbrew pozorom gry komputerowe mają wiele dobrych stron i mogą pozytywnie wpływać na osobowość i charakter młodego gracza. Niewątpliwie gry rozwijają wyobraźnię przestrzenną, która przyda się w chociażby w szkolnych zajęciach z techniki, czy plastyki. Poza tym refleks, spostrzegawczość i szybkość reakcji potrzebna w grach zręcznościowych, czy wyścigach samochodowych na pewno pozytywnie wpływa na młody charakter, zwłaszcza chłopów. Współcześnie największym zainteresowaniem cieszą się gry online z uwagi na szeroki wybór gier oraz możliwość rywalizacji z innymi użytkownikami sieci. Rozwiązanie to zadowala też rodziców, którzy nie muszą wydawać pieniędzy na drogie, oryginalne gry z ulubionymi bohaterami, ponieważ wszystko można znaleźć w internecie. Najwięcej graczy skupiają obecnie gry mmorpg, ponieważ stwarzają możliwość grania z ludźmi z całego świata. To rodzaj gier oparty na określonej fabule, która wymaga wypełniania określonych misji, zdobywania nowych zdolności, czy budowania cywilizacji i klanów. Są doskonałym sposobem nie tylko na rozrywkę i naukę logicznego myślenia, ale także na budowanie kontaktów i komunikację, czasami nawet w obcym języku. Trzeźwy rozum, cierpliwość i koncentracja wymagana jest także podczas grania w gry strategiczne i logiczne, ponieważ nawet chwila nieuwagi może kosztować gracza przegraną. Jednak i przegrana ma swoje pozytywne strony- uczy z honorem znosić porażki, nie poddawać się i dalej walczyć o swoje.

  Generalnie każdy rodzaj gry wnosi coś pozytywnego w kształtowanie osobowości młodego człowieka. I tak gry typu fantasty rozwijają wyobraźnię, gry edukacyjne podnoszą poziom wiedzy i inteligencji, w grach grupowych młodzież się partnerstwa i współpracy. Z gier na pewno można wynieść także umiejętność zdrowej rywalizacji, koncentracji oraz logicznego myślenia, które pozytywnie odbiją się na zachowaniu młodego człowieka.

  Kategoria artykułu:
  Czas wolny

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *