background img
banner

  Czym jest faktoring?

  11 lat temu przez

  Faktoring jest zyskującym na popularności sposobem na zapewnienie środków finansowych w firmie. To rodzaj transakcji handlowych polegających na wykupie przez wyspecjalizowaną do tego instytucje należności z tytułu sprzedaży usług i towarów. Jak to wygląda w praktyce?

  Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą narażony jest na współpracę z nieuczciwymi bądź niewypłacalnymi kontrahentami. Usługa faktoringu pozwala na odzyskanie środków finansowych za wykonaną pracę, świadczoną usługę czy sprzedany produkt na podstawie faktur z odroczonym terminem płatności. Innymi słowy faktoring to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców mających problem z egzekwowaniem należności za wystawione faktury.

  Jak działa faktoring?

  To kompleksowa usługa, która daje przedsiębiorcy możliwość skupienia się na prowadzonej działalności. Monitorowanie należności, utrzymanie płynności finansowej oraz zmniejszanie ryzyka występowania zatorów płatniczych spada na firmy faktoringowe. Zajmują się one zarządzaniem należności oraz prowadzeniem działań mających na celu doprowadzenia do sfinansowania faktury.

  Przekrój prowadzonych działań:

  faktoring

   

  Windykacja Bibby Financial Services to najmłodsza spółka rodziny Bibby Line Group. Faktor ma brytyjskie korzenie i oferuje rozwiązania dla MŚP mające na celu zapewnić płynność finansową. Firma posiada swoje oddziały między innymi we Francji, Kanadzie, Austrii, Czechach, Słowacji, Irlandii, Niemczech, Szwecji, Hong Kongu, Nowej Zelandii i Singapurze.

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *