background img
banner

  Czym jest doradztwo zawodowe

  11 lat temu przez

  Czym jest doradztwo zawodowe i komu jest tak naprawdę potrzebne? Kiedy z niego skorzystać i czy rzeczywiście może pomóc w podjęciu ważnych decyzji? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie w poniższym tekście.

  shutterstock_77275222Wybór kariery zawodowej to decyzja, która czeka każdego. Jej dobry wybór zagwarantuje ciągły rozwój umiejętności, a przede wszystkim samorealizację. Dlatego pojawią się wiele pytań i wątpliwości, z którymi nie każdy sam poradzi sobie.
  W takiej sytuacji potrzebna jest porada osoby, która w jakiś sposób pomoże podjąć decyzję.

  Doradztwo zawodowe lekarstwem na bezrobocie?

  Bezrobocie w Polsce wciąż jest niestety na wysokim poziomie. Jedni wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy za granicę, inni nie posiadają odpowiednich kwalifikacji, bądź nie mogą odnaleźć pracy, w której czują się spełnieni zawodowo. Poradnictwo zawodowe ma za zadanie nakierować osoby szukające wsparcia u doradcy na właściwą ścieżkę. Jego obowiązkiem nie jest wskazanie konkretnej firmy, do której Klient może złożyć aplikacje rekrutacyjne, a jedynie wykorzystać swoje  umiejętności w znalezieniu odpowiedniej pracy.
  Im wcześniej skorzysta się z takiej porady tym lepiej. Wiele szkół organizuje spotkania z doradcą zawodowym, które ma na celu wyboru przez uczniów odpowiednich studiów. Dobrze dobrane studia mogą być gwarancją większego zaangażowania i w przyszłości znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie. W konsekwencji, taka osoba będzie się realizować zawodowo i rozwijać swoje zainteresowania.
  Dopasowanie zainteresowań do możliwości zawodowych to kluczowy element, który pozwoli czuć się w pracy swobodnie. Tak więc doradztwo zawodowe sprawi, że praca będzie pasją, która stale się rozwija. W dobie internetu możliwe jest również skorzystanie z e-doradztwa zawodowego, co znacznie przyśpieszy cały proces.

  Kategoria artykułu:
  Biznes

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *