background img
banner

  Bezpieczne lokum

  13 lat temu przez

  W obecnych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na kupno mieszkania zamiast wybudowanie domu. Główną zaletą takiego rozwiązania jest to, że lokator może się wprowadzić praktycznie od razu, bez konieczności oczekiwania na budowę domu. Jednakże zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku powinno się wziąć pod uwagę ubezpieczenie lokum przed możliwymi przykrościami, a więc kradzieżą, pożarem i tym podobnymi.

  Bez względu czy jest to mieszkanie czy dom, lokator musi czuć się w swoim lokum bezpiecznie. Ponadto koszty jakie pojawią się w przypadku rabunku bądź zalania wodą z mieszkania sąsiada mogą być ogromne. Z tego też względu ubezpieczenie mieszkania będzie bardzo dobrym pomysłem zarówno świeżo po zakupie, jak również dopiero po jakimś czasie. Taka usługa zagwarantuje wypłacenie odszkodowania, co z pewnością znacznie zmniejszy ewentualne straty.

  Ubezpieczenia własnego mienia w postaci domu lub mieszkania można podzielić na trzy poszczególne elementy. Podstawowy pakiet uwzględnia takie zagrożenia jak powodzie i pożary, włamania i rabunki czy dewastację mienia. Warto jednak wziąć także pod uwagę ubezpieczenie OC. Przyda się ono jeśli to nam przytrafi się jakiś wypadek i spowodujemy szkodę w mieszkaniu sąsiada. Wtedy to z jego racji zostanie wypłacone mu odszkodowanie.

  Na koniec warto się także zainteresować ubezpieczeniem Assistance, dzięki któremu specjaliści sami zadbają o załatwienie wszelkich formalności i zorganizowanie pomocy ślusarza czy elektryka. Warto także dodać, że jeśli mieszkanie zostało zniszczone do tego stopnia, że na czas remontu potrzebna jest przeprowadzka, Assistance pokryje koszty nowego zakwaterowania. Biorąc pod uwagę powyżej wymienione informacje widać, że odpowiednio dobrane i przemyślane ubezpieczenie może przynieść wiele zalet.

  Kategoria artykułu:
  Finanse

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *