background img
banner

  Wyspa w kuchni- wady i zalety

  7 lat temu przez
  wyspa w kuchni

  Kuchnia z wyspą to rozwiązanie nowoczesne i często stosowane – nie tylko w kuchniach o niewielkim metrażu. Chętnie wybierane jest szczególnie przez tych, którzy marzą o zacieśnianiu więzi rodzinnych podczas wspólnego gotowania. Wyspa w kuchni z pewnością sprzyja takim właśnie chwilom.

  Wyposażenie kuchennej wyspy

  Funkcjonalna i wygodna – taka jest każda wyspa w kuchni. O tym jednak, by jej użytkowanie przebiegało jak najprzyjemniej, decydować będzie jej wyposażenie. Dobrze więc je odpowiednio przemyśleć. W wielu przestrzeniach kuchennych na wyspach zamontowany jest zlewozmywak. Jeśli przestrzeń wyspowa służyć ma głównie do przygotowywania potraw, krojenia, szatkowania i innych czynności – montaż zlewozmywaka przyda się z całą pewnością.

  Różnorodność wysepek kuchennych

  Mała, średnia lub całkiem duża – rozmiar wysepki kuchennej może być bardzo różny. Jej wymiary uzależnione będą od wielu czynników: indywidualnych realnych potrzeb i preferencji domowników, wielkości przestrzeni kuchennej, zapotrzebowania na wyposażenie. Mniejsze wysepki sprawdzą się w kuchniach niedużych, przyjmując najczęściej wymiar 60 x 90 cm. W przestrzeniach większych lepiej sprawdzą się też o długości 120 cm, jednak najbardziej optymalnymi wymiarami wysp pozostają te największe: 120 x 180 cm.

  Mega funkcjonalność dla wygody

  Doprowadzenie do wyspy kuchennej wody, prądu, a nawet gazu, z pewnością wspomoże funkcjonalność wystroju kuchni. Tu jednak zwrócić trzeba uwagę na problemy, które pojawić się mogą podczas montażu – dobrze jeśli zrobi to profesjonalista i doświadczony fachowiec. Uniknie się tym samym błędów czy nieprzemyślanych rozwiązań. Okazuje się bowiem, że choćby z pozoru proste doprowadzenie gazu do wyspy kuchennej wiązać się będzie z budową słupka, w którego konstrukcji zmieścić się będzie musiała rura z gazem.

  Kuchnia otwarta na rodzinę

  Wyspa w kuchni, urządzona minimalistycznie i bez większych udziwnień, pełnić może rolę dodatkowego blatu roboczego. To przy nim właśnie, na odpowiednio wysokich stołkach czy krzesłach, swój wkład w przygotowywanie posiłków mogą mieć dzieci – niezależnie od wieku, w jakim właśnie są. Wspólne rodzinne gotowanie z pewnością sprzyja budowaniu więzi i tworzeniu wspólnoty, a przez to także – budowaniu zamiłowania do pichcenia i przygód kulinarnych. A jak wiadomo, przez żołądek do serca najbliższych – także w późniejszym, całkiem dorosłym już życiu niewielkich miłośników kulinarnego eksperymentowania.

  Wyspa w kuchni to rozwiązanie na czasie – mega funkcjonalne i wygodne. Taką wyspę po prostu warto mieć!

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *