background img
banner

  Wygodne fotele tapicerowane – wybieramy meble do salonu

  6 lat temu przez
  fotele tapicerowane

  Teraz, gdy już w Twoim salonie znajduje się idealna sofa, to najwyższa pora, aby zacząć poszukiwania dopasowanych do niej foteli. A nawet jeśli jeszcze nie zdążyłeś jej wybrać, to nic nie szkodzi! Wszystko możemy zakupić za jednym razem. Jednak jakie meble tapicerowane wybrać do salonu? Czym kierować się przy zakupach? Sprawdźmy.

  Fotele tapicerowane i odpowiedni styl

  Dobierając do swojego salonu fotele tapicerowane pierwszą rzeczą, na jaką koniecznie musisz zwrócić uwagę to odpowiedni styl. Mebel powinien nie tylko być dopasowany do wnętrza, ale również odzwierciedlać Twoją osobowość. Tylko w takim poczujesz się komfortowo i będziesz czerpał z niego radość.

  Zwróć uwagę na to, jaką przestrzeń masz do swojej dyspozycji. Jaki jest jej kształt, a także wielkość. To pozwoli Ci nieco zawęzić pole poszukiwań. Niemniej ważna jest również kolorystyka, jaka panuje we wnętrzu, do którego poszukujesz mebli.

  fotele tapicerowane

  Niemniej ważne jest praktyczne zastosowanie

  Zastanów się, w jaki sposób będziesz chciał użytkować swoje fotele tapicerowane. Zadaj sobie pytanie, czy poszukujesz takich, na których będziesz mógł rozluźnić się, wypocząć, poczytać książkę pod kocem, czy też mają pełnić jedynie funkcję reprezentacyjną.

  Nie muszą wtapiać się w tło

  Wybierając fotele pamiętaj o tym, że nie muszą być one stopione z pozostałymi elementami otoczenia. Wręcz przeciwnie mogą być one doskonałym sposobem na wprowadzenie odrobiny tekstury i koloru do wnętrza. Odpowiedni materiał fotela może totalnie odmienić wygląd pomieszczenia. Eksperymentuj i przekonaj się, która opcja jest dla Ciebie najlepsza.

  Inne tekstury w pokoju

  Jeśli w pomieszczeniu znajdują się już inne meble lub dekoracje z teksturami nie zapominaj o nich. Zbyt dużo intensywnych wzorów może spowodować chaos w pomieszczeniu, a tego przecież chcielibyśmy uniknąć. Salon ma służyć do wypoczynku i relaksu, a nie być awangardowym dziełem sztuki.

  Dobrym sposobem na połączenie mebli, które nie należą do tego samego kompletu – nawet jeśli mają widoczne własne tekstury we wzorze – jest znalezienie w nich wspólnego elementu. W taki sposób możemy być pewni, że całość będzie prezentować się spójnie, a my osiągniemy zamierzony efekt.

  Rozmiar

  Przy wyborze foteli pamiętaj również, aby wziąć pod uwagę dostępną ilość miejsca. Zastanów się, jak duża jest Twoja sofa, a także jakich rozmiarów są inne postawione już w Twoim salonie meble. Gdzie znajduje się stolik na kawę, czy telewizor i w którym miejscu planujesz ustawić swoje fotele. Nie możesz pozwolić, aby Twój salon wyglądał na zagracony, dlatego nie przesadzaj z wielkością pojedynczego mebla.

  Kategoria artykułu:
  Dom i ogród

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *