background img
banner

  Wybielanie zębów

  14 lat temu przez

  Każdy z nas chciałby posiadać białe zęby jak kobiety z kolorowych gazet. Jak wiadomo większość zdjęć poddawana jest obróbce, dzięki czemu ich nieskazitelny uśmiech przyciąga nasz wzrok. Przyczyny żółknięcia uzębienia są różne. Mogą one być wynikiem naturalnego procesu starzenia, efektem ubocznym przyjmowania tetracykliny w antybiotykach w dzieciństwie lub pozostałością po urazie zęba.

  Także palenie papierosów, spożywanie dużych ilości kawy czy herbaty oraz  oczywiście nieodpowiednia higiena jamy ustnej ma duży wpływ na kolor zębów. Dużo osób także inwestuje w różnego rodzaju zabiegi wybielające zęby.

  Znane są od lat domowe metody na białe zęby. Wśród nich wymienia się właściwości wybielające sody, cytryny czy soli. Jednak nie powinniśmy zbyt wiele oczekiwać stosując te metody. Należy również przy tym uważać, aby nie skończyło się to przykrymi konsekwencjami. Innym sposobem jest wypróbowanie specjalistycznych produktów do wybielania zębów dostępnych w aptekach. Są one kilkakrotnie tańsze niż zabiegi, które oferuje niejeden stomatolog w Rzeszowie. Regularne stosowanie past wybielających daję efekty, jednak tylko na pewien czas. Dentyści zalecają używanie na przemian tych past ze zwykłymi, aby nie narazić się na zbytnią nadwrażliwość zębów.

  Niewielkie przebarwienia można usunąć przy pomocy pasków wybielających. Stosuje się je dwa razy dziennie po pół godziny. Proces ten trwa od tygodnia do dwóch. Podobne wyniki przynosi zastosowanie żelu, który aplikuje się specjalnym pędzelkiem na powierzchnie zębów. Jednak najlepszym sposobem są zabiegi wykonywane przez profesjonalistów w gabinetach stomatologicznych.

  Dobry stomatolog dobierze odpowiednią metodę dla nas oraz będzie czuwał nad postępem wybielania. Podczas zabiegu nakłada się specjalny żel, który następnie jest naświetlany specjalistyczną lampą. Trwa około dwóch godzin, ale efekt widoczny jest zaraz po ściągnięciu preparatu. Można także wykonać w gabinecie specjalnych odlewów, które napełnia się specjalną substancją i zakłada na noc na zęby. Jest niewygodny oraz trwa bardzo długo. Najnowszą, a zarazem najdroższą metodą jest wybielanie laserem, aczkolwiek nie każdego stać na taki luksus.

  Kategoria artykułu:
  Zdrowie i uroda

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *